Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehetséges a NAV-nak ajánlani...

Andreas87 kérdése:

Lehetséges a NAV-nak ajánlani céget vagy magánszemélyt ellenőrzésre?

Figyelt kérdés

Társasházunk közös képviselőjével szemben felmerült a gyanúm, miszerint sumákol a könyveléssel, valamint irreális összegeket fizet ki vállalkozóknak. Arra lennék kíváncsi, van-e lehetőségem (diszkrécióval) felhívni a NAV figyelmét arra, hogy érdemes lenne szúrópróba szerűen átnézni a társasház pénzügyeit, és kérdőre vonni az illetékeseket. Ha igen, akkor hajlandó-e intézkedni, ha lát valami gyanúsat, akár feljelenteni, eljárást indítani.

Kissé romantikus alkat vagyok, aki olyan világról álmodik, amelyben tenni lehet valamit az ellen, ha szomszédai rendszeresen meglopják, közös költségből mutyizás formájában.



2015. szept. 29. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, de ismeretlen tettes ellen hűtlen kezelés gyanújával bármikor tehetsz feljelentést.

A NAV oldalán anonim módon bejelentheted, viszont ebben az esetben NEM KÖTELEZŐ a NAV-nak vizsgálni. Ha megadod az adataid a NAV űrlapján, akkor kivizsgálják.


[link]


Vesszenek az ingyenélő, korrupt közös képviselők!

2015. szept. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
persze csak akkor érdemes a navnak feljelentést tenni, ha a feljelentett nem fideszes potentát :(
2015. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

"Kissé romantikus alkat vagyok, aki olyan világról álmodik, amelyben tenni lehet valamit az ellen, ha szomszédai rendszeresen meglopják, közös költségből mutyizás formájában."



Nem, de inkább egy nyálgerincű kis sz*ar vagy, aki mindenkit mószerolgatni akar, de a pofáját már nem meri felvállalni hozzá.

2015. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért, adócsalásra gyanakszol? Vagy miért tartozik ez a NAV hatáskörébe? Ha nem jól bánik a ház pénzével a közös képviselő, az nem a NAV ügye.
2015. szept. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annak megítélése, hogy jó gazda módjára bánik-e a közös képviselő a lakók pénzével, nem a NAV illetékessége. Arra ott vagytok Ti, a lakók! És van évente lakógyűlés is, valamint lehet kezdeményezni rendkívüli lakógyűlést is. Feljelentgetésnek akkor van helye, ha sikkasztás, hűtlen kezelés gyanúja áll fenn, stb.

Vannak "bizottsági" tagok, akik azért vannak, hogy felügyeljék a közös képviselő munkáját. Ők is a lakók közül kerülnek ki. Nem kell mindent elfogadni, amit a közös képviselő akar, hiszen ő elméletileg a lakók érdekét védi, tehát amit a lakók megszavaznak, az szent! A könyvelésbe is bármelyik lakó belenézhet, el lehet számoltatni őt bármiért. De ezt ne a NAV-nál kezdjük, hanem a képviselőnél!

2015. szept. 30. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bizottsági tagok ugyanúgy benne lehetnek a pénzes buliban mint a közös képviselő. Főleg, hogy bizottsági tag végzi a több milliós felújítást. (Nálunk így volt.)

Jut is, marad is.

2015. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Valóban felmerülhet sikkasztás gyanúja. "Bizottság" elvileg nincs, viszont vannak a képviselőnek haverjai, akikkel együtt a 9 lakásos épületben 5:4 arányban bármit megszavazhatnak, habár erre sem veszik mindig a fáradságot, mint a legutóbbi, sok szempontból kétségbe vonható kerítésépítésben. Van továbbá 2 másik épület a telken, 18 lakóval, akiknek szintén meglepetést okoz egy újabb kétséges összeg behajtása.

Azon nem lennék meglepődve, ha a NAV-ot ez nem érdekelné, a feljelentésnek pedig van reális esélye. Egyelőre mérlegeljük, hogy megéri-e a befektetett költségeket és időt, energiát ennek kezdeményezése, vagy el tudjuk intézni "házon belül" a képviselő és feltételezett bűntársainak elszámoltatását.

Eloszlatnám az illúziókat, miszerint én vagyok a sz*rcsimbók aki mószerolni akar: sajnálatos módon pitiáner bűnözővel és annak szervezett támogatóival élek egy házban, és ennek a megoldására hajlandó vagyok a személyazonosságomat (ha úgy tetszik, a pofámat) vállalni a hatóságok előtt, mivel nekem nincs rejtegetnivalóm.

2015. szept. 30. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ez elég szomorú...


Akkor hajrá, lépd meg ezt a dolgot az élősködők ellen!

Én is ezt tenném!

2015. okt. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kék kolibri ***** válasza:

Panaszt tehetsz névvel is, s akkor megkapod a tájékoztatást is.

Első körben kérd a közös képviselő elszámolását, könyvelését. Minden kifizetett pénzhez tartoznia kell bizonylatolásnak (számla, szerződés, teljesítésigazolás), ezeket jogod van megnézni. Ha ebben találsz gyanúsat, akkor jelentheted a NAV felé.

Viszont egy társasház nem termel annyi bevételt, hogy a közös képviselőd gazdagra lopja magát. Gondolom, adtok neki fizetést. Nézz utána, mert lehet, hogy csak minimálbért keres. Ha így van, akkor szavazz neki béremelést, s akkor még annyit sem fog lenyúlni, mint eddig.

2016. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!