Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elhagytam egy ÁFÁ-s számlát....

Elhagytam egy ÁFÁ-s számlát. Tudok kérni újra egy másikat?

Figyelt kérdés
Utazási költségtérítéshez kellene a számla, de sehol sem találom. Ha bemegyek az illetékes Volánhoz, kaphatok egy másik példányt belőle? (Számla nélkül nem térítik meg a bérlet árát a munkahelyemen.)
2015. okt. 3. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresel valakit aki ugyanolyan berletet vesz mint te es megkered hogy kerjen rola szamlat neked.
2015. okt. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez nem járható út, ugyanis ez a múlt havi bérlet, tehát 9.-ik havi, nyilván a 10.-ik haviról pedig magamnak is tudok kérni számlát.
2015. okt. 3. 11:53
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
az nem kerül semmibe, hogy megkérdezd őket, hogy számlamásolatot ki tudnak-e állítani.
2015. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mivel valami alapján nekik is le kell könyvelni azt az adott tételt, így kell, hogy legyen nekik is a számlából, ami gyakorlatilag sosem egy példányban készül. Így elméletileg tudnak adni másolatot, ha meg tudod adni a megfelelő adatokat. A számla számát nyilván nem tudod, az meg egyáltalán nem biztos, hogy bérletszám alapján tudnak és/vagy akarnak keresgélni. Jó helyen próbálkozol, az illetékes volán társaságnál tudhatnak segíteni.
2015. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy számlából mindig csak az első, eredeti példányt, az 1. sorszámút engedi a törvény költségként elszámolni. Ha egy gépi számláról kérsz másolatot, a program már arra is automatikus rányomtatja, hogy az "1. sz. eredeti példány másolata", és akkor a nav már nem engedi költségként elszámolni... Sajnos ezt buktad!
2015. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. akkor te nem hallottál még a hitelesített másolatról...
2015. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
47%
#5: ha ráírják az akár fénymásolatra, hogy az eredetivel megegyező hiteles másolat, plusz bélyegző, azt ugyanúgy elfogadják. Sajnos túl jól ismerjük a postát: akár kimenő, akár beérkező számlák legyenek, évente néhány számla el-eltűnedezik (úgy 7-800-ból összesen). A vevőknek sem volt eddig soha gond, hogy így küldtük, és a könyvelőinknek sem ha így kaptuk.
2015. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

utazási térítéshez nem kell áfás számla, a bérletszelvény alapján ki kellene fizetni


lsd trv-csak a bérlettel kell elszámolni


"3. § (1) A munkáltató megtéríti a munkavállaló munkába járását szolgáló teljes árú, valamint a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről szóló kormányrendelet szerinti utazási kedvezménnyel megváltott, illetve az üzletpolitikai kedvezménnyel csökkentett árú bérlet vagy menetjegy árának (2)-(3) bekezdésben foglalt mértékét, amennyiben a munkavállaló


a) belföldi vagy határon átmenő országos közforgalmú vasút 2. kocsiosztályán,


b) helyközi (távolsági) autóbuszjáraton,


c) elővárosi buszon, HÉV-en,


d) menetrend szerint közlekedő hajón, kompon, vagy réven


utazik a munkavégzés helyére, továbbá, ha hazautazás céljából légi közlekedési járművet vesz igénybe.


(2) A munkáltató által fizetett napi munkába járással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának legalább 86%-a, adómentesen."

2015. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én hallottam, sőt kismilliószor csináltattam is hitelesített másolatot, de az adótörvényekről nem csak hallottam, de több évtizeden át dolgoztam is velük...

...azokban viszont sokszor ne keresd a logikát...

2015. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Helyes a 8-as: bérlet ellenében igen, "számla-másolat" ellenében nem!
2015. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!