Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor mi történik, ha nem...

Ilyenkor mi történik, ha nem fizetek adót ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, és jelenleg nem tanulok. Munkát keresek, mert el akarok költözni itthonról. Anyámmal élek, apám meghalt. Egyke vagyok.

Semmi keresetem nincsen, és semmi félretett pénzem.

Én is szeretnék munkát, jelentkezek is még takarítónak is, munkaügyiben is regisztrált vagyok, plusz járok ilyen munkakeresési tanfolyamra (heti 1x1 óra van) - az utazási költséget fizeti a munkaügyi.


Az a baj, hogy az egészségügyi biztosításom nincs fizetve, mert megmondta anyám, hogy ő bizony nem fizeti ki, az se érdekli, ha valami bajom van, és nem kezelnek..(nem részletezném, mint írtam, minél előbb menni akarok).

Viszont hiába kérvényeztem már 2x, hogy ne kelljen fizetnem mert munkanélküli vagyok, mivel anyámmal egy háztartásban élek, és neki meghaladja a minimálbért a fizetése, és az egy főre jutó összeg elég sok, hogy csak ketten vagyunk a házban, így nem kaptam meg.


Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, hogy munkakeresés, de alig hívnak fel, és félek, hogy még 2-3 hónapig nem fogok találni. Ugye se végzettségem, se nyelvvizsgám, nem tudok pénztárat kezelni se. Van egy környezetvédelmi szakon végzett érettségim és ennyi. :( De így tovább sem tudok tanulni, pedig szeretnék nyelvvizsgát, és jó lenne már hasznosnak érezni magam.

Ilyenkor amúgy ilyen bejelentett lakcímre ráterhelik az adót? Vagy nem lehet olyat kérvényezni, hogy ha munkába állok, akkor visszamenőleg fizessem ki, akár részletekben? Az lenne a legjobb. Nem akarom elsunnyogni, de egyszerűen nem tudom fizetni magam után :(


2015. okt. 4. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Semmi bajod nem lesz belőle, majd kifizeted utólag, amikor lesz saját kereseted.
2015. okt. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De azt mondta az egyik barátnőm anyukája, hogy ha nincs befizetve és beteg vagyok, akkor akár milliókba is kerülhet az ellátásom (pl. csonttörés, vagy hirtelen műtét, ilyesmi).

Én ettől félek inkább.


Köszönöm a válaszodat!

2015. okt. 4. 13:05
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha nappalin érettségiztél idén, akkor december 15-ig jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra, rendezett az eü.biztosításod.


Anyukád fizetése csak a 20. születésnapodig számít. Ha betöltöd a 20-at, hiába laksz együtt anyukáddal, egyedülállónak számítasz és jogosult leszel a rászorultsági eü.ellátásra.


A barátnőd anyukája pedig nem jól mondta.

Egyrészt: ha be vagy jelentkezve egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre, akkor rendezett a jogviszonyod, függetlenül attól, hogy fizeted-e az előírt járulékot. Ilyen esetben sem az ellátás költségeit, hanem az elmaradt járulékokat fizettetik ki veled.

De még ha nem is jelentkezel be és rendezetlen a jogviszonyod, akkor sem kell kifizetned az ellátásod költségeit, ha valami történne veled, hanem az orvos jelzi a NAVnak, hogy jogosulatlanul vettél igénybe eü. ellátást. Ekkor a NAV felszólít a jogviszonyod rendezésére. Ebben az esetben sem kell fizetned sem az orvosnál, sem utólag az orvosi ellátásokért, hanem ugyanúgy, mint az előbbi példánál: a járulékokat kell megfizetned (a jelenleg havi 6930 Ft-ot)

2015. okt. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

bocsi az offért: ezt kötelező fizetni, behajtják?

és ha valaki úgy dönt, hogy nem tart igényt rá, és 2 évig munkanélküli, tehát 2 évig nem fizet semmit, de ezalatt orvosnál sem jár?

akkor is begyűjtenek tőle majd' 200 ezret, ha elkezd dolgozni?

2015. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Igen, kötelező, függetlenül attól, hogy mégy-e orvoshoz az alatt az idő alatt, vagy sem.
2015. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

hát ez elég idióta szabály, van, aki életében nem vesz igénybe semmi nagy dolgot, nincs műtétje, nem szül, nincs balesete, és mégis milliókat vonnak le tőle, amit másokra költenek.

sokkal jobb lenne a magánbiztosítós rendszer, ahol mindenki eldönthetné, hogy mit akar.

2015. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Orvosi ellátásra minden állampolgár jogosult, aki magyarországi lakcímmel rendelkezik, ha érvényes a TAJ-száma. TAJ-számot akkor érvénytelenítenek, ha más országot választasz hazádnak, vagy egyéb - igencsak -ritka esetben.

Ha érvényes a TAJ-számod, akkor az orvos köteles ellátni, nincs köze ahhoz, hogy fizeted-e magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy sem. Sem akkor, sem utólag nem kell fizetni érte többet, mint amennyit egyébként a többieknek is kellene.


Ha "rendezetlen" a biztosítottságod, akkor kizárólag a járulékot hajtják be rajtad, nem az ellátásod költségét.


Ülni nem szabad a babérjaidon, mert a felhalmozott járuléktartozást egy idő után végrehajtásra adják. Ez annyit jelent, hogy ha van vagyonod, akkor arra rátelepszik a NAV, de ha nincs, akkor is üldözve leszel ilyen szempontból szinte állandóan, és jelentősen növeled az ezzel járó költségek miatt a tartozásod.


Először is ajánlom, hogy kérvényezd újra a járási hivatalnál, hogy vállalják át helyetted ezt a költséget. A kérvényen már csak magaddal számolj, Anyukádat hagyd ki még akkor is, ha egy helyen laktok. Egy címen éltek, de KÜLÖN HÁZTARTÁSBAN! És ehhez a tényhez ragaszkodj a kérelmezés folyamán, mindegy, hogy ki mit mond! Gondolom, betöltötted a 18. életéved. :)


Ha engedélyezik, akkor annak az igazolásnak a fénymásolatával együtt benyújtod a NAV-nak a 15T1011-es nyomtatványt értelemszerűen kitöltve. Ez alapján visszakönyvelik arra az időszakra jutó járuléktartozást, amelyet átvállalt a hivatal.


Ezek után - még akkor is, ha nem vállal át semmit belőle a hivatal - írsz a NAV Fizetési Kedvezmények Osztályára egy kérelmet, melyben kéred, hogy jelenlegi helyzetedre tekintettel a náluk fennálló tartozásod méltányosságból engedjék el. Leírod, hogy miért nem tudod megfizetni. Vagyis semmilyen vagyontárggyal nem rendelkezel. Jövedelmed sincs, semmid, szülők, rokonok sem tudnak segíteni. Ezt a kérelmet is úgy kezeled, hogy nem veszed figyelembe az Anyukádat!

Ne akarj visszamenőleg kifizetni semmit, és részlefizetést se kérj! RÖGTÖN azzal indíts, hogy kéred a tartozást elengedését!

A kérelem megfogalmazásánál ügyes legyél, lényegre törő, okszerű, és logikusan felépített kérvényt írj. Ne legyen benne semmi ellentmondás. Nem kell benne "sírni", hanem csak a tényeket közölni.

Ha bekérnek még hiánypótlásra dolgokat, akkor azt határidőben teljesítsd!



Aztán várj a jószerencsédre! Drukkolok...

2015. okt. 5. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindent megpróbálok.

Most hívtak be (illetve pár órája) holnapra állásinterjúra egy biztosítási céghez, de csak részmunkaidőre.

Részmunkaidőn egyébkén van egészségügyi támogatás? Elfelejtettem megkérdezni :( Meg igazából ha keresek pl. 70-90 ezret, akkor ha nem is támogatják, legalább azt ki tudom fizetni.

2015. okt. 5. 18:37
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Biztosítottságot minden munkaviszony biztosít, függetlenül attól, hogy hány órás, és mennyi a fizetésed rá. Amíg a munkaviszonyod fennáll,addig biztosítottnak számítasz, és nem kell magad után fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ez alól egyetlen kivétel van, ha a törvény által biztosítottakon kívüli fizetés nélküli szabadságot veszel ki alatta.


Egy munkaviszonyban állónak a fizetéséből vonják a természetbeni egészségbiztosítási járulékot. Ez felel meg annak a járuléknak, amit Neked, mint nem biztosítottnak egészségügyi szolgáltatási járulék néven kellene fizetned.

Tehát ilyen formán mindenki fizeti azokon kívül, akiket a kivételek közé sorol a törvény. Mint pld. kiskorúak, nyugdíjasok, GYES-ben részesülők, hajléktalanok...

2015. okt. 6. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

nem akarlak elkeseríteni, ill. mire ezt olvasod, talán már túl is leszel az interjún.


ha biztosítás, akkor jó eséllyel valamiféle ügynöki munka, ami megbízási szerződéssel működik, és jutalékot kapsz.

tehát nincs alkalmazotti jogviszony, a járulékokat magadnak kell kitermelned és befizetned.

nincs fix fizetés sem, ha tudsz értékesíteni, annak egy része a tied.

nem sokáig szokták bírni, nem éri meg, nem keresel vele annyit, hogy befizesd az adódat és maradjon is.

az ilyet 1-2 hónap után ott szokták hagyni, ezért van, hogy állandóan lehet látni a hirdetéseket.

2015. okt. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!