Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor mi történik, ha nem...

Ilyenkor mi történik, ha nem fizetek adót ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, és jelenleg nem tanulok. Munkát keresek, mert el akarok költözni itthonról. Anyámmal élek, apám meghalt. Egyke vagyok.

Semmi keresetem nincsen, és semmi félretett pénzem.

Én is szeretnék munkát, jelentkezek is még takarítónak is, munkaügyiben is regisztrált vagyok, plusz járok ilyen munkakeresési tanfolyamra (heti 1x1 óra van) - az utazási költséget fizeti a munkaügyi.


Az a baj, hogy az egészségügyi biztosításom nincs fizetve, mert megmondta anyám, hogy ő bizony nem fizeti ki, az se érdekli, ha valami bajom van, és nem kezelnek..(nem részletezném, mint írtam, minél előbb menni akarok).

Viszont hiába kérvényeztem már 2x, hogy ne kelljen fizetnem mert munkanélküli vagyok, mivel anyámmal egy háztartásban élek, és neki meghaladja a minimálbért a fizetése, és az egy főre jutó összeg elég sok, hogy csak ketten vagyunk a házban, így nem kaptam meg.


Mit lehet ilyenkor tenni? Tudom, hogy munkakeresés, de alig hívnak fel, és félek, hogy még 2-3 hónapig nem fogok találni. Ugye se végzettségem, se nyelvvizsgám, nem tudok pénztárat kezelni se. Van egy környezetvédelmi szakon végzett érettségim és ennyi. :( De így tovább sem tudok tanulni, pedig szeretnék nyelvvizsgát, és jó lenne már hasznosnak érezni magam.

Ilyenkor amúgy ilyen bejelentett lakcímre ráterhelik az adót? Vagy nem lehet olyat kérvényezni, hogy ha munkába állok, akkor visszamenőleg fizessem ki, akár részletekben? Az lenne a legjobb. Nem akarom elsunnyogni, de egyszerűen nem tudom fizetni magam után :(


2015. okt. 4. 12:25
1 2
 11/11 anonim válasza:
28%
Az adó az lopás *.*
2021. márc. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!