Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Törvénytelen így szüneteltetnn...

Törvénytelen így szüneteltetnni egy egyéni vállalkozást?

Figyelt kérdés
Művészi alkotásokat készítek egyéni vállalkozóként, ez az első hónapom. Kaptam pár megrendelést, mindegyiket 4 hónapos határidővel vállaltam el, úgyhogy a következő 4 hónapban ezeken fogok dolgozni. A hirdetéseimet nem fogom törölni, de ha valaki megkeres, akkor időt kérek amíg a mostani munkáim végére érek. Tehát ebben a 4 hónapban semmilyen pénzforgalmam nem lesz. (Az előlegeket már megkaptam, a hátralék pedig csak 4 hónap múlva esedékes.) 4 hónap múlva átadom a munkákat, elkérem az új megbízóktól az előleget, és így ismétlődik ez folyamatosan. Amikor pénzt kapok, akkor aktív vállalkozásom lenne, hogy számlát tudjak adni. Viszont a 4 hónapban szüneteltetni szeretném, hogy ne csődöljek be a kata havi 50 ezer forintos díja miatt. Persze az egészségügyi hozzájárulást fizetném. Más bevételi forrásom nincsen. Ez így törvénytelen lenne?

#egyéni vállalkozás #vállalkozás #egyéni vállalkozás szüneteltetése
2015. okt. 10. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy évben csak egyszer szüneteltetheted a vállalkozást - nem lehet "játszadozni" vele, hogy most igen, most nem, stb.

Arról nem beszélve, hogy első hónapban vagy után rögtön szüneteltetni... Hát, nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e?

2015. okt. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2015. okt. 11. 01:28
 3/7 anonim ***** válasza:

"A hirdetéseimet nem fogom törölni..."


Mert azt hiszed, hogy ilyen sorozatos tili-tolit a nav nem vesz észre?? Miből gondolod, hogy ott náladnál butább emberek dolgoznak?

2015. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, első vagyok, pont erre gondoltam én is: 1 hónap után szüneteltetni a vállalkozást - enyhén feltűnő a NAV számára is...

Viszont lehet, hogy az adószámos magánszemély - szintén számlaképes, számlaadásra kötelezett - adózási formája kedvezőbb lenne számodra. Ezt viszont már csak Te tudod - érdeklődd meg a NAV Call Centerében vagy a legjobb megoldás, ha keresel egy könyvelőt és azzal átbeszélitek a dolgot. Előbb-utóbb úgyis szükséged lesz könyvelőre...

2015. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az eredeti kérdésem:

Törvénytelen így szüneteltetnni egy egyéni vállalkozást?


A kérdés megerősítése a kifejtés végén:

Ez így törvénytelen lenne?



Szerintem ebből egyértelmű kellene hogy legyen, hogy nem arra vagyok kíváncsi, hogy ezzel "lebuknék-e", hanem hogy ez legális-e. Ha törvénytelen, akkor nem csinálom. Ha nem törvénytelen, akkor meg nem mindegy hogy tud-e róla a NAV? Épp azért kérdezem ezt, mert nem akarok semmi törvénytelent csinláni, hanem a törvény keretei között szeretném a legtúlélhetőbb megoldást megtalálni. Az adószámos magánszemély tippet köszönöm, hasznos, megfontolom, utána fogok kérdezni telefonon és könyvelőnél is.

2015. okt. 11. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Első és 4.ik vagyok: már az első válaszomban megadtam a kérdésedre a választ azzal, hogy egy évben csak egyszer lehet szüneteltetni a KATA-t, Tekintettel arra, hogy most október van, még ha most be is adod a szüneteltetést, a következő évben akkor is csak max 1x tudnád ezt megcsinálni törvényesen. Tényleg sokkal jobb lenne az adószámos magánszemély (én javasoltam) - már amennyit én tudok róla...
2015. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. A hármas számú válaszra reagáltam, csak kicsit összefolytak a dolgok. A te válaszaidat már korábban hasznosnak jelöltem.
2015. okt. 11. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!