Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan legális pénzért webolda...

Hogyan legális pénzért weboldalakat készíteni otthonról?

Figyelt kérdés

2015. okt. 10. 04:56
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Pénzért szeretnék magánembereknek, vállalkozóknak, kisebb-nagyobb cégeknek és külföldieknek grafikai, informatikai és marketing szolgáltatásokat nyújtani, pl.:

- logó, névjegykártya, szórólap, plakát tervezés,

- weboldal/webáruház készítés, üzemeltetés, átalakítás,

- Facebook oldal és alkalmazás készítés,

- mobil alkalmazás készítés,

- online marketing tanácsadás és végrehajtás stb.


Mindezt a saját nevemmel és arcommal szeretném reklámozni, az ügyfeleket önállóan szerezve, a munkát a saját eszközeimmel végezve, az általam meghatározott helyen, módon és időben. Mindent úgy akarok csinálni, hogy az 100%-ig legális legyen, semmi feketézés/szürkézés. Ez lenne az egyedüli bevételi forrásom, nem dolgoznék semmi mást. Tervezett bevétel: szélsőségesen ingadozó, néha semennyi, általában szerintem kb. havi 80 000 Ft, de ennek a százszorosa is jól jönne. Ez valamikor egy munka több hónapra leosztott része, máskor 50 különböző ügyfél megbízásából befolyó összeg. Tervezett kiadások: gyorsabb laptop, nagyobb monitor, nagyobb íróasztal, szoftverek, képzések, elektromos áram, internet, telefonálás, utazás az ügyfelekhez, hozzájárulás az itthoni rezsihez.


Eddig 1 könyvelőnél voltam, 2-vel beszéltem telefonon, legalább 3-szor az adóhatósággal, elolvastam rengeteg cikket az ő oldalukon és máshol is. De csak elavult, ellentmondásos, bizonytalan, pontatlan információkat találok. Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene átlátni ezt a kérdést, mert úgy érzem nem jutok előrébb.

2015. okt. 10. 05:27
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
befizeted az adót, adsz számlát és máris legális.
2015. okt. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Mennyi adót, mikor, hogyan? Milyen számlát, hogyan, honnan?
2015. okt. 10. 08:04
 4/21 A kérdező kommentje:
Adószám nélküli magánszemélyként, adószámos magánszemélyként, szellemi szabadfoglalkozásúként, egyéni vállalkozóként, cégként?
2015. okt. 10. 08:06
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyolítod a dolgot. Eleve az 5 dolog amit írtál, az 5 különböző terület. Ha egyszerre akarod ezeket, akkor soha nem fogsz egyikhez sem olyan szinten érteni hogy azzal piacképes szolgáltatást nyújts.


Az "50 ügyfél egyszerre" irreális. Egyszerre már 5 is nehezen menedzselhető.


Én is így kezdtem, az első félév arra ment el hogy egyáltalán megtanuljam a szükséges dolgokat és legyen ügyfél. Jól hangzik elméletben hogy szülőkkel lakok, eldolgozgatok magamnak, de hosszútávon nem olyan jó móka havi 80-ért 10-12 órákat ülni a gép előtt.


Viszont csak minőséget adtam ki a kezem közül és az egyik ügyfél állást ajánlott. Elfogadtam és kb. a kétszeresét keresem annak mint ami a legjobb hónapomban volt, és 6-8 óra az amit effektíve dolgozni kell érte.


Az adózás és "papírozás" legyen az utolsó szempont. Sokkal fontosabb hogy meglegyenek a szakmai ismereteid!

2015. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszolsz és segíteni próbálsz.


Elnézést a túlbonyolításért. Leegyszerűsítve: szeretném megtudni, hogyan készíthetek otthonról weboldalakat, pénzért, legálisan. Nagyon örülnék, ha olyan választ kapnék, ami az adójogi kereteken belül a legkedvezőbb számomra. Pl. azzal tisztában vagyok, hogy részvénytársaságot nem érdemes csinálni emiatt, de az előző válaszom opcióit nem tudnám rangsorolni. Tudsz segíteni ebben?


A többire reagálva... Tényleg 5 különböző terület, de ez nem gond. Már most értek ezekhez olyan szinten, hogy piacképes eredményt tudjak felmutatni. Nem a potenciális megbízásaim számával, hanem a megfelelő adójogi háttérrel van gondom. 50 ügyfél tényleg irreális, ha mindegyik egy nulláról elkészítendő webshopot kér egyszerre, de én arra az esetre céloztam, amikor pl. mindegyik csak az általam kezelt domainje megújításával bíz meg. Ez könnyen kezelhető. Fél év alatt nekem nem ment volna ezeknek a megtanulása, lassan 10 éve vagyok ebben a csónakban. Szülővel lakni nekem rosszul hangzik, és mókásnak sem mondanám amire készülök, de nem tudok jobbat. Amit én kaptam ajánlatot, az úgy nézett ki, hogy tartsam meg magamnak a full-stack tudásomat, magoljam be az ő keretrendszerüket, dolgozzak ingyen egy hónapig, aztán majd meglátjuk hogy megkapom-e a minimálbéres állást. Ha tudsz korrektül bejelentett állást adni távmunkában havi nettó 250 000 Ft felett, akkor kérlek írj privátot és hálás leszek. Amíg nem találok ilyet, addig az adózás és a papírozás a jelenlegi legfontosabb szempont, mert a szakmai ismeretek már megvannak.

2015. okt. 10. 09:01
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

" Már most értek ezekhez olyan szinten, hogy piacképes eredményt tudjak felmutatni."


Tudsz mutatni referenciamunkát? Ha 10 évvel foglalkozol ezzel az 5 területtel akkor valami csak van. Főleg weboldal érdekelne, én ahhoz értek.


"Ha tudsz korrektül bejelentett állást adni távmunkában havi nettó 250 000 Ft felett"


Úgy gondolod hogy ennyi pénzt fogsz megkeresni otthonról? Milyen időtávban gondolkozol, mennyi idő múlva fog ez megvalósulni szerinted?

2015. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Tudok. Ezt ne tekintsd arroganciának, szimplán nem állok jól idővel: csak akkor állítok össze CV-t és portfóliót, ha olyan pozíciót találok, ami ehhez kellően motiváló. Szóval ha azt mondod, hogy ezen és ezen a weboldalon van pl. egy senior sitebuilder álláshirdetés, amihez ilyen fizetés tartozik, és megfelelek a követelményeknek, akkor rászánok egy napot, hogy a lehető legrelevánsabb referencia csokrot tálaljam. De enélkül ez az idő csak írásos elismeréshez és esetenként fejlesztési tanácsokhoz szokott vezetni, ami jól szokott esni és hasznos szokott lenni, de tényleg nincsen rá időm.


Úgy gondolom, hogy ennyi pénz lenne az, ami a hazai piaci viszonyok között reális a tudásomon keresztül megszerezhető haszonért cserébe, ha otthonról dolgozom. Szerintem még legalább kb. 10 év kell, mire a hazai webfejlesztő cégek felismerik, hogy előnyösebb nekik távmunkásokat alkalmazni. Addig nem fog megvalósulni, mert mindenki irodai alkalmazottat keres. A bérigényem és az eltérő kultúra miatt valószínűbb, hogy külföldi munkaadóm lesz. Így szerintem max. 1 hónap alatt megvalósulna, ha nem szeretnék először hazai terepen megpróbálkozni ezzel.


Te hogy látod?

2015. okt. 10. 09:47
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nincsen 1 db élő weboldal, logó, mobil alkalmazás, bármi, amit fel tudnál mutatni? Akkor mivel jelentkeztél arra az állásra ahol minimálbért ajánlottak neked?


Egy hónap után nettó 250e Ft jövedelem otthonról dolgozva teljesen irreális. A piacon senki nem ismer téged, de még azt sem tudják hogy létezel.


Miért bízna bárki bármit is rád? Nincs olyan hogy "írok nekik egy emailt és hátha" vagy "azért mert olcsó vagyok"!


Eleve az a hozzáállás is rossz hogy "BÉRIGÉNY" és "MUNKAADÓ". A szolgáltatásodnak van (lesz) "ÁRA" és "ÜGYFÉL" lesz aki ezt igénybe veszi.


Mi a végzettséged, mivel foglalkoztál eddig?

2015. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ha csak tényleg van normális referenciád és csak annyit akarsz, hogy otthonról dolgozhass, van egy csomó cég, akik így keresnek munkaerőt, általában nyugati bérekért.


[link]


[link]


[link]


Vagy ha te akarsz futni a munka után, akkor [link]

2015. okt. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!