Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV kötelezhet arra hogy...

A NAV kötelezhet arra hogy egyösszegben fizessem be a tartozásomat?

Figyelt kérdés

Én vállaltam hogy a fizetésemből vonják le az összeget.Most 2 hónap után küldtek egy levelet amiben tájékoztatnak hogy a bankomnál (nyomoznak)utánam.A tartozásom 300e ft.

Van egy megtakarítási számlám amin 450e ft van.



2015. okt. 12. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen, inkasszózhatnak.


Az a "normális" ha egy összegben fizet be az ember valamit, a részletfizetés egy könnyítés, amit a hitelező megadhat, de nem kötelező neki.

2015. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen. Van egy lejárt esedékességű tartozásom. Tehát "azonnal" jár a másiknak a teljes összeg.


"Én vállaltam hogy a fizetésemből vonják le az összeget".

Ez nem a Te döntésed kérdése. A NAV a határidő lejárta után a be nem fizetett tartozást inkasszózhatja, letilthatja a béred, lefoglalhatója az ingóságaidat, ingatlanjaidat, üzletrészed, mással szemben fennálló követelésed. Akár egyszerre az egészet, ha úgy látja biztosítva a tartozás térülését.

Neked hiába vonják a fizetésedből, ha valószínűleg az összeg nagysága miatt hosszadalmas a térülés.

Logikus, hogy pld. egy 3 milliós tartozást, ami bérből havi 40 ezrenként térül, nem fogják megvárni, míg 6-7 év alatt kifut. Rászállnak az ingatlanra, aztán elárverezik. :)

2015. okt. 13. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!