Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Itthon tanítok diákokat...

Itthon tanítok diákokat pénzért. Hogyan tudom legálisan csinálni?

Figyelt kérdés

Havi 150 ezres bevételem van, heti 14 óra oktatással kb.

Érettségire készítek fel embereket.


(Diák vagyok én is jelenleg, akikhez jártam tanárokhoz és óránként 6-8 ezreket kértek, sosem adtak számlát, pedig 10-en 20-on éve ezt csinálják, havi 500/700 ezres bevétellel)


Ők miért nem buknak le? Illetve ha netán gond lenne belőle, hogyan tudnám bebizonyítani, hogy peldaul nem kerek penzt erte?


Vagy valahogyan meg tudnám úszni a dolgot? (Eddig nem volt gond, de tudom, hogx valahogxan kéne adózzak utána)


2. kérdésem, hogy ebből a havi 150 ezerből mennyim maradna, ha legálisan csinálnám? Illetve hogyan kellene pontosan, helyesen cselekednen ez ügyben?


Kell valami vállalkozói féle? Sosem dolgoztam még, fogalmam sincs, hogy hogxan kellene ezt legálisan művelni!


2015. okt. 14. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a nav emberei már mindenütt felbukkannak próbavásárlóként (kedvencem az a navos aki magára tetováltatott valamit majd megbüntette a tetoválót 200 rugóra. :)


A nav állítólag dohányboltok esetében használt kiskorút próbavásárlóként, szóval az sem életbiztosítás hogy aki érettségire készül az biztos nem nav alkalmazott.


A leggazdaságosabb az ha eleve van munkád ahol be vagy jelentve 8 órára, és akkor nem kell fizetned magad után a járulékokat, csak a 16% adót kell befizetni a 150 után.


Ha ez nem áll fenn, akkor nyilván a járulékok is játszanak, de erről én nem tudok több információt szolgáltatni. :(

2015. okt. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Diák vagyok én is, nincs bejelentett munkahelyem.

Ebben az esetben igaz, hogy a pénzem több, mint 40%-át le kéne adóznom?

Az iszonyat sok pénz...

2015. okt. 15. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehetsz KATA-s vállalkozó, akkor havi 50ezret kell fixen kifizetned adóba, és éves szinten nem kereshetsz többet 6millió bruttónál. Ezen felül csak a helyi adó van, ami éves szinten 50ezer körüli, illetve a kamarai tagság, ami éves szinten 5ezer Ft. És nem kell könyvelőt fizetni.
2015. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!