Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen mennyi es mekkora adot...

Milyen mennyi es mekkora adot kell fizetni egy elelmiszerrel foglalkozo kftnek, ahola ceg vezeton kivul 1 szemely dolgozik? (Bufe)

Figyelt kérdés

Ha csaldtag is dolgozik arra jar ado kedvezmeny? (Feleseg gyerek stb)


Diakok es masodallasosok eseten mennyi a bert terhelo ado?

Tegyuk fel a ceg napi bevetele 50 ezer ft azaz évi 18 millio ft (az afaval egyutti bevetel)


Csak az adok stb erdekelnek lehetoleg %ban, hogy mas bevetellel is konnyen szamolhassak.


2015. okt. 15. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:

ez egy iszonyatosan buta és értelmetlen kérdés.

Semmi kedvezmény nincs családtagnak.

Diák akkor "kedvezményes", ha iskolaszövetkezettel kötsz szerződést. Ha 25 év alatti, szocho kedvezmény jár rá.

Másodállás már nincs, pont olyan mértékű adót és járulékot kell fizetni minden jogviszonyban a munkavállalóid után.

Oké, hogy 18 a bevételed. De mennyi a kiadásod?

2015. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Adozni a bevetel utan kell es nem a nyereseg utan ha jol tudom szoval a kerdes hogy mennyi a kiadas ertelmetlen.


Masreszrol meg az hogy csalad tag utan jar e kedvezmeny meg nem buta es ertelmetlen mivel regen bizonyos esetekben pl nem kellett utan

a adot fizetni. Mintahogy masodallas eseten is mas volt az adozas...

2015. okt. 15. 15:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, csakhogy ha te most akarsz vállalkozni, akkor ne arra alapozz, mi volt régen...

És nem, egyáltalán nem mindegy, mennyi a kiadásod, de hát te biztos jobban tudod.

2015. okt. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. KFT-nél az adózást úgy hívják: Társasági nyereségadó. Mint ahogy a neve is mutatja: nyereség után adózol.

Másrészről az meg lényegtelen, hogy régen mi volt.

Nem "régen" alkalmazod a családtagod, hanem "most"

Harmadrészt: a KFTnek van könyvelője, ezeket szépen megbeszéled vele.

2015. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jajjj. Kezdő vállalkozók tipikus hibája (bocs, kérdező), hogy CSAK A BEVÉTEL ÉRDEKLI ŐKET, a kiadásokkal nem számolnak!

Aztán pikk-pakk csődbe mennek és lehet, még azt sem tudják, miért :-(

Hány, meg hány ilyen kérdést látok: mennyi lehetne a bevételem?


Kérdező, a bevétel utáni adózás csak a KATA (kisadózók tételes adója) esetén működik, ott is csak 6 millió forint bevételig. De ha élelmiszert forgalmazol, akkor az ÁFA köteles és tuti, hogy meghaladja a bevételed a 6 milliót - tehát nem érdemes ezt választani.

Van számos más, számodra kedvezőbb adózás, de ehhez tényleg keresni kellene egy jó könyvelőt.

2015. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1. Nyilvan nem kerdeznek ha a regiekre alapoznek, tudom hogy valtoztak csak azt nem tudom mennyire.

2. Tisztaban vagyok azzal hogy vannak kiadasok en az adokat kerdeztem amik szinten csokkentik a nyereseget. Gondolom nem a nyereseg ado az egyetlen es gondolom annak is van aranya (x millio ft folott x% stb)

3. Nyilvan ha mar lenne konyvelo es inditanam a vallalkozast azzal beszelnek, csupan szerettem volna egy elozetes felmerest vegezni hogy a kiadasok mellett amikkel jelenleg tudok szamolni milyen adokat kell fizetni havi vagy eves szinten.

2015. okt. 15. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy egy jó könyvelő elengedhetetlen, mert abban is tud tanácsot adni, hogy egyáltalán melyik vállalkozási forma lenne Neked a megfelelő?

Addig is egy link


[link]


5-ös vagyok.

2015. okt. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a linket
2015. okt. 16. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!