Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e ÁFA-t fizetnem itthon,...

Kell-e ÁFA-t fizetnem itthon, ha külföldön, közösségi adószámmal vásárolok? (EU)

Figyelt kérdés
Ha EU-n belül, de nem Magyarországon vásárolok egy terméket, amihez megadom a közösségi adószámom és így nem fizetem ki az ottani VAT-ot, akkor van-e valamilyen fizetési vagy bevallási kötelezettségem itthon? KATA-s egyéni vállalkozó vagyok.

2015. okt. 29. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Épp az áfa miatt kell a könyvelő a Katasoknak is...

Mivel áfakörös vagy, így időszakosan fizeted az áfa-t és teljesíted a bevallási kötelezettséget, amit a könyvelőd végez.


Az, hogy adott időszakra menyi áfát kell fizetned függ a költségeid és a bevételi áfád különbségétől.

2015. okt. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok áfakörös.
2015. okt. 29. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor hogy tudnál Eu-s adószámot igényelni? Mert alanyi adómentesen, max ha gépjárművet adsz el külföldre, vagy 10.000 euro feletti termékbeszerzés esetén lehet igényelni.


Ha meg nem vagy áfakörös, akkor nincs is mit elszámolni. Beszerzéskor pedig a kinti áfás bruttó áron tudsz csak vásárolni, mivel anélkül nem adják el nettó áron neked.

2015. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van EU-s adószámom, az eladót megkérdeztem eladja nekem nettó áron. Ezért nem értem én sem a dolgot. :)
2015. okt. 29. 15:19
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


12. oldal:

Ha egy nem adóalany ( ez jelenthet céget is, aki nem ÁFA-alany, mert pl

alanyi mentes, vagy adómentes

tevékenységet végez), ha 10.000

eurónál kisebb értéket szerez be EUban,

akkor nem fizet ÁFA-t. Efölött

viszont közösségi adószámot kell kérnie és egyben ÁFA-kötelezett lesz.


Olvasd el végig, vannak benne példák is.

2015. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szezont a fazonnal keveritek, ha már van uniós adószáma, akkor mentesen szerez be, eu aódszámára tekintettel, és itthon rendezi ennek sorsát, tehát ha nincs levonási joga, akkor befizeti az áfát és pont
2015. okt. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2015. okt. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!