Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásba segítséget kérek!?

Adóbevallásba segítséget kérek!?

Figyelt kérdés

Nem tudom volt e már ilyen kérdés.A párom adóbevallását csinálom. A tavalyi éve így alakult:Megszüntette a munkaviszonyát(felmondott) 01.31-el,04.01-től felmondtak neki, 05.01-től munkanélküli lett, de innentől dolgozott kiskönyvel is. Nem is lenne gondom a szükséges papírokat megkaptam az adóbevallás elkészítéséhez. De most jött egy olyan papír, hogy IGAZOLÁS, amelyen fel van sorolva a munkavállalói kiskönyvek keresett bér negyedéves bontásban. Most ezt is bele kell számolnom? Mert ha igen akkor rá kell fizetni az adóra, ha nem akkor visszajár neki 8ezer forint.A szöveg a következő rajta(én nem bírom értelmezni)

Az igazolás a hatályos jogszabályoknak megfelelően álláskeresési támogatásra, baleseti egészségügyi szolgáltatásra és nyugdíjhoz szolgálati időre jogosít.

A közteherjegynek adótartalma nincs. Ezt a jövedelmet be kell vallani, ha a mindenkori minimálbér összegét eléri(nálunk elérte)illetve ha ennél kevesebb, akkor is ha az alkalmi munkavállalónak az év során volt más adóbevallás alá eső jövedelme. Ha ez a jövedelem a minimálbért nem éri el és a munkavállalónak nincs más bérköteles jövedelme, ekkor emiatt nem kötelező adóbevallást adnia. Ez a jövedelem azonban bérjövedelemnek számít, amely után adójóváírás vehető igénybe. (nála:7 hónap)

Véleményem szerint mivel ő 12.31-ig kapta a munkanélküli segélyt és mellette ezt nem kell, mert a munkaügyi által kiküldött papírba benne van ez is vagy nem?Nem értem.....

Meg mi az h kell befizetnie amikor visszajárna neki hiszen a közteherjegy adómentes, nem? Ha bele kell tennem melyik sorba, hova?

Beszéltem pár könyvelővel meg béressel, de csak a vállukat vonogatják..........Segítsetek!Köszi!


2010. márc. 18. 21:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!