Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ezek után az online tevékenysé...

Ezek után az online tevékenységek után hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés

Sajnos a könyvelő akit megkérdeztem nem tudott érdemben segítséget nyújtani a nav meg nem fog nekem érthető konyhanyelven válaszolni (ezt valahogy előre borítékolom) szóval azoknak a segítségét kérném akik ilyen esetekben tudják mi a teendő :) (magánszemély vagyok, munkanélküli, semmire nem jogosult :) a tevékenységeket magánszemélyként végezném)


1.)Van egy amerikai weboldal ahol grafikai (digitális) pályázatokat hirdetnek és a nyertes pályázó pénzdíjat kap (dollárban, paypal számlára). ha jelentkeznék egy ilyenre és nyernék ez után hogyan kell adózni?


2.)GoogleAdsense. Szeretnék egy blogot indítani és ott reklámokat kitenni. Ha rákattintanak a reklámokra, a google havonta küldene nekem pénzt (szintén USD, szintén paypal) ez után hogy kellene adóznom?


3.)Ha egy online webáruházba (amerikai) feltölteném a digitális termékeimet (grafikai anyagok) és ott azokat valaki megvásárolná (nemzetközi vásárló közönség, a kifizetés szintén USD szintén paypal) az után hogyan kellene adóznom?


4.) van adózási minimum? ha egy évben /negyedévben csak 200 ft-jönne be az után is adózni kell?


Nagyon szépen köszönöm ha bármivel segítesz mert én isten bizony szeretnék becsülettel fizetni adót majd a bevételeim után, de ahogy nézem nem egyszerű :)



2015. nov. 18. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos a könyvelő akit megkérdeztem nem tudott érdemben segítséget nyújtani"


Keress kompetens könyvelőt, komolyan mondom!

2015. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Whispering Tree ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!



A te helyzeted adózás szempontjából ám elég bonyolult, ezért nem tudnak neked pikk-pakk érthető választ adni, bár nem lehetetlen.


Azt is tudnod kell, hogy adózás világában vannak nem egyértelmű dolgok itthon is és nemzetközi szinten is.


A te helyzetedben az összes idevágó jogszabályt fel kell térképezni, állásfoglalást kell kérni a NAV-tól, konzultálni veled alaposan.


Ezt persze lehet baráti alapon is, de egy szakembernek is kb. 4-5 óra munka ez - már annak aki komolyan veszi a szakmáját. Ezt azért illik ellentételezni valamilyen módon, és akkor valószínűleg teljes és megnyugtató képet fogsz kapni a helyzetedről.


A gyakorikérdések nem az a fórum ahol erre megfelelő választ fogsz kapni.

2015. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezzel az a baj, hogy az elmúlt időszakban sorban 4, azaz 4db!!!! könyvelő küldött el hidegebb éghajlatra (ráadásul kifejezetten olyanok, akik saját bevallásuk szerint szívesen foglalkoznak magánszemélyekkel is) emiatt... És így próbáljak meg becsületes adózó lenni ma Magyarországon !!! Nem kértem volna ingyen, nem olcsójánoskodtam.. árajánlatot kértem (azaz mondja meg ő mennyit kér el ezért a munkáért) volt 2 aki arra sem méltatott hogy megmondja nem vállalja, úgy kellett őket külön felhívnom hogy mi történt... ennyit arról hogy ne gyakori kérdéseken kérdezzek!! Tiszta szégyen az egész... A legviccesebb: volt olyan aki megmondta a tutit, hogy havi bizonytalan max 30 000 ft-os bevételre váltsam ki a vállalkozóit aminek ~50 000 ft csak a "havidíja" EHH... még jó hogy értenek ahhoz, amit csinálnak.. Ja és mindezt úgy hogy a levelemben amit nekik küldtem a NAV (igaz nem hivatalos, de) állásfoglalását is csatoltam már amire 2 hónapot vártam... Magyarország jobban teljesít!!!
2016. szept. 10. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!