Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segély alanyi jogon jár, vagy...

Segély alanyi jogon jár, vagy vizsgálják az egy háztartásban élők jövedelmét? Milyen kritériumai lehetnek, pl. adótartozás kizáró ok?

Figyelt kérdés

Édesapámról van szó. Idős már, egy ideje nincs munkája. Nem is igen lesz már neki, mert elég sokféle betegsége van, és közel 60 éves. Nehezen közlekedik, de nincs lebénulva, így ilyen jellegű eü. támogatást nem kap.

Egy ideig járt neki a munkanélküli segély, de már nem.

Jelenleg konkrétan 0 ft a jövedelme, mondtam neki, hogy menjen be az önkormányzathoz.

Adtak egy nyomtatványt, ezekkel kapcsolatban van két kérdésem. (én töltöm ki, a gyereke, mert látni se jól lát)

Kérdezik a tulajdonjogot. Van, vagyis lenne egy fél ingatlana, de a válásakor lemondott a használatáról, így évek óta be sem teheti oda a lábát, hiába van félig a nevén. Erre ezért kommunális adót sem fizet, meg a 0 ft-ból nem is tudna.

A másik, hogy a nyomtatványon kérdezik az egy háztartásban élőket, és nyilatkozni kell a jövedelmünkről is.

A ház az enyém és a páromé, az öreget ide vettük, de ez miért jelenti azt, hogy az önkormányzatnak köze van az én és párom keresetéhez? Nem vagyunk házasok, nem is mindenben vagyunk közös kasszán, így szerintem nem mérvadó, hogy ki mennyit keres. Meg a páromnak mi köze lenne az én apámhoz, nem lenne fair, ha az ő jövedelme miatt mondjuk elutasítanák a támogatást.

Tudom, hosszú lett, bocsi.

Összefoglalva: minek kell megfelelni, hogy valaki segélyt kapjon?


2015. nov. 25. 18:55
 1/2 horex ***** válasza:

Gondolom önkormi szoc.segélyre gondolsz

Nem jár alanyi jogon, kérelmezni kell és függ az anyagi viszonyoktol

Létezik olyan trv-hely hogy szülőtartás. Ha nagyon kötözködnek, kötelezhetnek rá, de nem valószínű.


A korábbi szoc.segély és hasonló megszünt. Helyette települési vagy önkormányzati segély van

A helyi önkormányzat honlapján kell megnézni mit hogyan segélyeznek

Apád aktív korú és kevesebb mint 5 év van a nyugdíjig

Aktív korúak ellátása körül kellene keresgélni

Szerezzen be minden papirt a betegségéröl és "működjön együtt" az önkormi álláskeresési hivatalával

Ugyse tudnak neki munkát adni

Akkor jár az aktívkoruak ellátása

[link]

És a Gugliba beirod

" kormányhivatal Aktív korúak ellátása általános tájékoztató"

első *pdf találatát olvasd át/nem tudom linkelni pontosabban/


Ahogy leirod, úgy ird be a papirra

Nem vagytok közös háztartásban, csak adsz neki néha kaját, még ha morbid is igy a fogalmazás

Nincs jövedelme, egyedül vezeti a háztartását.


Ki szoktak menni helyszini felmérésre. Akkor elmondhatod, hogy' és mint áll a dolog.


Köze azért van hozzá az önkorminak, mert ő adja a pénzt és ha a háztartásban milliárdosok vannak akkor nem ad.

2015. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2015. nov. 27. 10:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!