Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nyugdíj adóköteles jövedelem...

A nyugdíj adóköteles jövedelemnek számít?

Figyelt kérdés

Vonnak a nyugdíjból valamit? Az apám azt próbálta magyarázni hogy neki a nyugdíja 170 ezer lenne, de 130 körül kapja kézhez a pénzt, mert valamit levonnak belőle (azt nem tudta megmondani, hogy milyen jogcímen vonják le a nyugdíjból). Ez most tényleg igaz?

Hát nem hinném. Én ilyesmiről nem hallottam, csak arról hogy a kormány néha tervezgeti, hogy megadóztatja a nyugdíjat.



2015. dec. 3. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A nyugdíj nem adóköteles.

Ha számlára megy apád nyugdíja, akkor meg lehet tudni, mit vonnak belőle.

2015. dec. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De hát mit vonhatnának a nyugdíjából ha nem adóköteles a nyugdíj? Se járulékot, se adót, hát nem?
2015. dec. 3. 21:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Még nem.
2015. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A nyugdíj nem adóköteles jövedelem. Semmi nincs belőle vonva, mármint adó vagy járulék.

Ha valamit levonnak mégis, az nem lehet más, mint valami bírósági letiltás miatti levonás. Nem volt valami tartozása az édesapádnak? Mert ha pl. nem fizetett ki valamilyen helyi adót, pl. gépjármű után, azt a nyugdíjából adók módjára simán behajtják. Vagy más, ezer féle tartozás is lehet.

2015. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy van-e tartozása. De az a szerv, amelyik küldi a nyugdíjat, szerintem biztos hogy nem von le a nyugdíjból semmilyen összeget. Nem tudom hogy miért magyarázott ilyesmit az apám. Biztos csak hülyíteni akart engem. Csak tudná hogy milyen jogcímen vonnak le a nyugdíjából valamilyen összeget, ha lenne ilyen levonás. Meg ha levonnának valamit a nyugdíjból, akkor azt az adóhatóságnak is be kéne vallani.
2015. dec. 3. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogyan kapja az édesapád a nyugdíját? Számlán? Postás hozza?
2015. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Így van. A nyugdíj (még) nem adóköteles ellátás. Levonás kizárólag valamilyen tartozás miatt lehet, ha egyáltalán tényleg van neki ilyen kötelezettsége, arról pedig értesítik az adóst, tehát elméletileg tudnia kellene róla.


Adóhatóságnak ehhez sok köze nincs, adatszolgáltatás nincs ilyen téren. Annyi köze lehet maximum hozzá, ha a NAV-nak tartozik apukád, akkor ők tilthatnak a nyugdíjából.

2015. dec. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lehet az közüzemi tartozás is. Villany, víz, gáz, telefon, bármi. Erről valamikor kaphatott egy levelet, egy értesítést, hogy ettől kezdve vonják a nyugdíjából, és meglehet, hogy ő már ezt elfelejtette...
2015. dec. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
A papa szerintem jó módjában még nagyot is mond,.hisz jóval az átlag feletti a.nyugdija! Semmit nem vonnak le csak ha valami letiltása van,de erről levélben kapott akkor értesítést.!!!
2015. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!