Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségpénztéri befizetés/köl...

Egészségpénztéri befizetés/költés után még kell adózni?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem, mert most szóltak a boltba, hogy ne felejdkezzem meg, hogy adó terheli a vásárlásomat. Viszont én erről nem tudok. Az oké, hogy a cégtől kapott befizetést úgye x % terheli, annyival kevesebbet kaptunk alapból, viszont nem hiszem, hogy a saját befizetést bármi terhelné, vagy tévedek?
2010. márc. 22. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindent lehet eg.pénztárban elszámolni.

Ha olyan terméket is veszel ami nincs benne a "listában "akkor azután adót kell fizetni

2010. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

csak az OGYI-s termékeket lehet vásárolni vele a gyógyszertárban.

a többi sajnos adóköteles.

A gyógyszertárban kellett volna szólniuk.

Lehet vele ugyanott pelenkát vásárolni(méregdrága) de pl. gyerekvitamin után már adózni kell, ha nem OGYI-s.

Vásárolhatsz viszont szemüveget, egyes helyeken, vagy matracot, szintén a kijelölt helyeken

2010. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hát ami nem elszámolható, azt nem is tudok venni. Legalábbis nekem a gyógyszertárba nem engedtek pl. gyógyhatású fogkrémet venni, mert nem elszámolható. Más helyeken is értelemszerűen azt írják rá, ami adómentes, pl. gyógytórnagép vagy ilyesmi. De hol ellenőrizhető, hogy én valami után is fizetnem kell-é majd?
2010. márc. 23. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!