Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Felmondtak és jogosult vagyok...

Felmondtak és jogosult vagyok 1,5 MFt végkielégítésre. Ezt kérhetem egy összegben, vagy hónapokra lebontva is. Adózás szempontjából melyikkel járok a legjobban?

Figyelt kérdés

Tehát adott kb bruttó 1,5M. Kérhetem akár egy összegben, vagy ha akarom állományban tartanak ebből az összegből. Azt is kiválaszthatom, hogy minimálbéren kapjam, vagy nagyobb összegekben.

Hogy járok a legjobban?



2015. dec. 7. 02:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha van lakáshiteled vagy ilyesmi, kérd cafeteriában. Úgy adómentes.
2015. dec. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen mindegy, mivel egykulcsos adó- és járulékrendszer van, a bér nagyságától függetlenül ugyanazokat a terheket kell kifizetni. Viszont jövőre már csak 15% lesz az SZJA, így azon lehet nyerni egy keveset, ha valahogy a jövő évre tudod elkönyveltetni a végkielégítést.
2015. dec. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy megvágják a céget, ha hiteltámogatásra adja, csak úgy nyekken. Bér, béremelés helyett nem adható, pont azért, hogy ne legyen kibújó a járulékfizetés alól.


Kérdező, mindegy, hogyan kéred, pont ugyanannyi lesz a levonás.

2015. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

A végkielégítés az végkielégítés, nem más. Nincs cafeteria és társai! Ilyen címszóval kell kifizetni, más lehetőség nincs. Ahogy előttem már írták, mindegy, hogy részletekben fizetik, vagy egybe, járulékozása, SZJA vonzata ugyanaz.

Ebből az összegből nem tartanak állományban. A végkielégítés mértéke függ attól is, hogy mely napon szűnik meg a jogviszonyod, tehát időkitolás már csak ezért sem lehetséges.


Tehát kívánságműsor itt most nincs... :)

2015. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Tökmindegy, én egybe kérném. És januári számfejtéssel, mert úgy 1 százalékponttal kevesebb az SZJA.
2015. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!