Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adó jóváírási lehetőség...

Milyen adó jóváírási lehetőségek léteznek?

Figyelt kérdés

Gyerekem nincsen.

Havi 251e. bruttó bért keresek.



2015. dec. 17. 03:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Adójóváírásnak a hétköznapi nyelv az "alkalmazotti kedvezményt" nevezte el.

Egyébként vannak: adót csökkentő jogcímek, és adó-alapot csökkentő jogcímek. SzJA-törvényben részletesen felsorolva kismillió féle-fajta

2015. dec. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Így több esélyem van rá, hogy választ kapok.:)

Igazából két külön kérdésnek szántam de lényegében ugyanarra a kérdésre szeretnék választ kapni.

2015. dec. 17. 22:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Önkéntes pénztári befizetések után érvényesíthetsz 20% adójóváírást.
2015. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezt a cikket olvastam az egészségpénztárral kapcsolatban:

[link]


Megkérdezhetem, hogy neked melyik van és meg vagy vele elégedve ?

2015. dec. 17. 23:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a Medicinában vagyok kb 5-6 éve, eddig semmi problémám nem volt velük, de idén nagyon megemelték a működési költséget, ez nem tetszik. Elvileg havi minimum tagdíj van, gyakorlatilag én évente 2-3* szoktam nagyobb összeget befizetni, ahogy éppen kijön.

Akkor éri meg egészségpénztárba fizetni, ha előbb-utóbb fel is használod az összeget, tehát pl. gyakran vásárolsz gyógyszertárban, szemüveged/kontaktlencséd van, nagyobb magánorvosi költségre gyűjtesz (fogászat, nőgyógyászat, magánkórház stb.), ilyesmi.

Ha még most év végén gyorsan belépsz és befizetsz egy nagyobb összeget, tavasszal már vissza is kaphatod. Ezt magára a pénztári számlára utalja majd a NAV (tehát másra nem tudod költeni).

2015. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!