Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vállalkozásom, -melyben 2....

Terményes kérdése:

Vállalkozásom, -melyben 2. 0-ra amortizált teherautó van - nyugdíjazás miatt megszüntetném, ha az autókat azután adom el hogyan adózok?

Figyelt kérdés
És hogyan a megmaradt gépek,és eszközök után ?

2015. dec. 17. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a tárgyi eszközök (=gépjármű, gépek, berendezések) eredeti beszerzési értékét az évek folyamán értékcsökkenés címén a költségek között elszámoltátok, vagyis a nyilvántartási értéke is nulla, akkor:

- mivel szabad árképzés van, akár egy jelképes összegért is eladhatod bárkinek, legyen az akár a nejed, vagy bárki a családban.

Írj róla normális számlát, történjen meg a gépjármű hivatalos átíratása, és attól kezdve, e tekintetben nincs más.

Az általad megírt számla összege bevételként könyvelendő a többi bevételhez hasonlóan, és belekerül a bevallandó nagykalapba....


- Ami eszközök eredeti beszerzési értéke 100 ezer ft alatt volt, azokkal ilyen formában nem kell, nem szükséges foglalkozni, kivétel a számítógép, laptop...

2015. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Volna még kérdésem , ha megengeded.

Egyéni vállalkozóként az autók a nevemen vannak . Ön számlával meg vehetem, míg „él” a vállalkozás, ( gondolom átíratni ez esetben nincs mit ) azután magán személyként , ÁFA nélkül eladhatom ? Avagy előbb „szűnjek meg ”azután adjam el, ÁFA nélkül ( mert már nem vagyok vállalkozó )

Jó hogy a számítógépet említetted, mert az is van. Azzal mi az eljárás?

2015. dec. 20. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Tevékenység megszüntetése előtt "túl kell adni" minden papiron meglevő árukészleten, tárgyi eszközön...

Jogszabály szerint minimum a beszerzési áron be kell számolni a bevételbe, mert indoklás szerint: ha tev-et befejezte, akkor már nincs szüksége rá, előbb-utóbb úgyis eladná. Nehogy akkor elfelejtse megadózni!!!


Ezért kell még a tev. megszüntetése előtt, akár csak jelképes összegért is eladni, mivel ez esetben az eladó-vevő közötti kölcsönösen kialkudott vételáron (és nem az eredeti beszerzési áron!) fog a bevételeid közé bekerülni!!!


A gépkocsi esetében nyugodtan írd meg a számlát, ahol az eladó te vagy mint vállalkozó, rajta eladóként az adószámod és minden, ami egyébként is rajta szokott lenni, és vevőként is a saját neved, lakcímed, mint magánszemély. Viszont akkor ez esetben a kialkudott vételár összegébe már könnyebben bele lehet esetleg kötni. Azért is írtam korábban, hogy jobb lenne, ha a vevő a családból kerülne ki (házastárs, vagy nagykorú gyermek), és felvállalnád az átíratás költségeit, mint a nav piszkálódását.


A számítógépnek gyári sorszáma van, annak rögzítése, hogy az a sorszámú gép tőled hova-kihez-mikor került el, jobb, ha van róla egy db-ka papirod.

2015. dec. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

...Köszönöm a választ!

Kívánok áldott karácsonyt önnek, és kedves családjának !

2015. dec. 24. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Viszont kívánom!
2015. dec. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!