Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külsőleg leellenőrízhető?

Külsőleg leellenőrízhető?

Figyelt kérdés
Lelehet valakit ellenőrizni,hogy az adott munkahelyén be e van jelentve?Tehát van egy állása valakinek,azt külső ember letudja ellenőrizni valahogy,hogy ténylegesen be van e jelentve,és ott dolgozik?Vagy csak akkor lehetséges ha a főnőkéről vagy az ott dolgozó emberekről van szó?Tehát csak belső emberek tehetik ezt meg?
2010. márc. 23. 18:54
 1/6 A kérdező kommentje:
Van egy ismerősöm aki utál...A párom volt neje.És mindenáron keresztbe akar nekem tenni.Aztmondta,hogy nincs is munkahelyem,és vannak emberei akik ezt le fogják ellenőrizni,a bejelentés alapján,ha nem találják meg a rendszerben a nevemet akkor nincs bejelentett állásom.Nos természetesen van,de nem akarom,hogy a főnököm előtt szégyenbe hozzon,vagy elkezdjen kutakodni utánam.Lehetséges ,hogy vannak oylan emberek akik utánam fognak nyomozni,de közük sincs a céghez ,és hozzám se?
2010. márc. 23. 18:57
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egy kérdés, hogy legálisan megteheti-e, a másik kérdés meg, hogy milyen emberei vannak, és azoknak az embereknek milyen ismerősei vannak a hatóságoknál. Ha valaki mindenáron kellemetlenkedni akar valakinek, azt meg tudja tenni. De ilyenkor inkább a céget ellenőrzik, mint téged.
2010. márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Nem tudja melyik cégnél dolgozok(ez egy gyógyszergyár)De tudja a nevemet és a címemet.Ez elég lenne hozzá?Amugy Könyvelőként dolgozik egy nagy cégnél.
2010. márc. 23. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj,ha nem lenne bejelentett állásod?

Valószínűleg az APEH-nyilvántartásból utánad tud nézni. A főnököd csak akkor tudná meg,ha nem lennél bejelentve,mert akkor az APEH vizsgálatot tartana,másként nem. Ne törődj vele,az a legokosabb.

2010. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha vannak az embernek jó helyen jó ismerősei, akkor bármit megtudhat. Pl. az apeh-nál a neved, lakcímed alapján rád tudnak keresni, a könyvelőknek előfordulhat, hogy vannak ilyen helyen ismerőseik.

De mire megy vele, ha megtudja, hogy van rendes munkahelyed?

2010. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi,de már rákérdeztem egy könyvelő ismerősömnél:)Aztmondta,hogy ne is higyjem,hogy oda csak ugy akár egy APEH-os kedvére fel járhat megnézni kinek milye van.És kód kell hozzá,ha ok nélkül belenéz azért nagyon csúnyán bűntetnek,szóval megnyugodtam:)Amugy nem tudom mit akar elérni......Abban a tudatban él,hogy nekem nincs munkahelyem:S És beárul a páromnak:D
2010. márc. 25. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!