Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha interneten kereskedek...

Lyann66 kérdése:

Ha interneten kereskedek közvetítőként, abból hogyan kell adózni?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy valahol találok egy olcsó terméket, ezt meghirdetem, majd ha vevőm lesz rá, megrendelem a vevő címére. Nem állok szerződésben az eredeti forgalmazóval, szóval nem kapok jutalékot, és sosem kerül a birtokomba a termék, azaz számlám sincs. A hasznom az a pár száz forint árrés, amivel drágábban itthon eladom a terméket. Ez az ötlet. Na de hogyan tudok ezután adózni, bármiféle dokumentum/számla nélkül?

2015. dec. 21. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:

"találok egy olcsó terméket, ezt meghirdetem, majd ha vevőm lesz rá, megrendelem a vevő címére."


Kicsit érdekes lesz a vevő számára, hogy neked kifizet 2000Ft-ot, te megveszed a terméket 500Ft-ért az ő nevére, és ő kap egy számlát a termék mellé 500Ft-ról, miközben 2000-et fizetett ki.

2015. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt az ötletedet már sok százan csinálják. Tekintettel arra, hogy a vevő Neked fizet, így Neked származik bevételed belőle, azaz üzletszerűen, haszonszerzés céljából árulsz - erre pedig ki kell váltani a vállalkozóit.

Főállásban 50 ezer, mellékben 25 ezer ft az adó KATA-s vállalkozóként.

2015. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: ja, és arról nem beszélve, hogy ma már boldog, boldogtalan vásárol az ebay-n, amazonon, aliexpressen közvetlenül, úgyhogy csak akkor próbálkozz, ha nem ezekről az oldalakról vennél... Merthogy miért fizetne pl. 200ezret, ha megveheti Ő is 500 -ért?
2015. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj, nem 200 ezret, hanem 2 ezret, csak már nagyon este van :-) (2,3-as vagyok)
2015. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy jó páran csinálják, de ez azt is jelenti, hogy van rá kereslet. Továbbra sem tudom, hogy legális-e olyan dolgot árulni, ami sosem volt a birtokomban fizikai értelemben (elméletben igen, mert én fizettem érte). És a KATA adózás annyit jelent, hogy ha mellékállásként csinálom, és befizetek havi 25.000 Ft-ot, akkor békén hagy a NAV?
2015. dec. 21. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha pl. Vaterán hirdeted, akkor az ottani házirend szerint szabálytalan, mert csak a birtokodban lévő dolgot enged meghirdetni. Nem fog beleférni a határidőbe a kétszeri postázás, ha külföldről jön az áru, és ez is gondokat fog okozni.

Adózás szempontjából pedig a profit után kell adózni. Nyiss ki egy SZJA-t, úgyis át kell majd nyálaznod, amikor bevallod az adót, és akkor ott bennevan minden erről részletesen.

2015. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!