Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tudom befizetni az ADÓT...

Nem tudom befizetni az ADÓT az egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazott embereim után?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozó vagyok!

1000 forintot kéne elutalnom miután a barátnőmet bejelentettem dolgozni magam mellé az egyik hétvégére. Azt tudom, hogy 1000.- forintot kell elutalnom a -10032000-06057763- as számlaszámra DE nem tudom ,hogy mit kell írni a megjegyzésrovatba vagy egyáltalán honnan fogják tudni, hogy ÉN utaltam. Gondolom a megjegyzés rovatba kell beírnom az egyéni vállalkozói számlaszámom. Vagy hogy van ez mert nem értem!


Előreis köszönöm



2015. dec. 28. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
az adószámodat kell beírnod.
2015. dec. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az ev. adószámot simán beírom a megjegyzésrovatba és elküldöm?
2015. dec. 28. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel utalod, azt már eleve tudni fogják, hogy ki utalta. A szöveges részbe az adószámodat tüntesd fel, mert a NAV nyilvántartások arra épültek, tehát elsősorban az alapján azonosítják a befizetést. Ha ez elmarad, akkor nagyon nehezen talál a helyére a befizetés...
2015. dec. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3: én tegnap a saját számlámról utaltam ev elmaradt kamarai tagdíját, hogy ki ne vágják kata alól. Honnan tudod, hogy a k3rdező sajátról utal?
2015. dec. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem sajátról küldöm, mivel nem használom semmire csak KP-val foglalkozom. A bankba nem járkálok be felpakolni a pénzt a számlámra mert legutoljára is mikor bementem felraktam 100 ezret és mikor hazaértem ránéztem a netbankra csak azt láttam, hogy levontak 1000 forintot csak azért mert ők a saját pénzemet feltették a saját számlámra.... 1000 forint adót fizetek minden egyes bejelentés után! Arra nem fogok fizetni, hogy használom a saját kártyámat és számlámat.
2015. dec. 29. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok:

Nem tudhatom, hogy milyen számláról utal. De akkor legyen kedves, és egy ilyen fontos információt osszon már meg a kérdező, vagyis, hogy nem saját bankszámlájáról utal.


Ilyen esetben természetesen az adószámát és lehetőleg a nevét is tüntesse fel a szöveges részbe. Bár adószám alapján fogják úgyis könyvelni, de legalább a megerősítés is ott lesz. :)

2015. dec. 30. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!