Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A TB-t lehet-e úgy fizetni,...

A TB-t lehet-e úgy fizetni, hogy egy csekkre több hónapra vonatkozó összeget írok?

Figyelt kérdés

Küldenek 12 csekket. Kicsit fárasztó mind a 12-re ráírni egyenként a nem tudom hány forintot. Általában egyszerre többet fizetek be. Lehet-e összeadni több hónap összegeit és egy csekkre azt írni rá, és azt fizetni be? Elfogadják úgy is?

Tavaly nem volt még a csekkekre előre semmi ráírva. Talán idén sem lesz.


2016. jan. 3. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Lehet.


De azért küldenek 12-t, mert úgy a logikus. Ugyanis a fizetés esedékessége havonta van, vagyis elvileg olyat nem csinálhatsz, hogy utólag fizetsz több hónapot; előre meg kár fizetni, mert mi van, ha egyszer már nem vagy köteles fizetni.


Egyébként ha fárasztó csekken fizetni, lehet átutalással is.

2016. jan. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 3. 18:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet, semmi nem tiltja. Ilyen esetben túlfizetésként jelentkezik a folyószámládon az adó következő havi esedékességéig.


Én is így szoktam csinálni, legalább nem marad el... :)

2016. jan. 4. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A túlfizetést én is szoktam. Csak amiatt aggódtam, hogy lehet-e pl. egy csekken 14ezret fizetni be két csekken 7ezer helyett.
2016. jan. 4. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, miért ne lehetne?
2016. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!