Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha tavaly decemberben helyezke...

Ha tavaly decemberben helyezkedtem el, de csak ebben a hónapban kaptam fizetést életemben először, akkor a tavalyi évre nézve kell adóbevallást készítenem?

Figyelt kérdés
2016. jan. 7. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert ez tavalyi jövedelem.
2016. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Jogszabályilag úgy van, ha az előző évi jövedelmet (2015. év) a következő év (2016.) január 10-ig kifizetik, akkor még az előző évihez (2015.) kell számítani. Ha 10-e után fizetik ki, akkor már a következő évhez kapcsolódik (2016.), és csak 2017-ben kell bevallani.

A munkáltatók/kifizetők eszerint állítják ki az igazolásokat is.

2016. jan. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor már idén beletanulhatok, milyen adóbevallást csinálni :)
2016. jan. 9. 11:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem megy, írj privit, tavaly húsznál hagytam abba a számolást itt a gyk-n, mind családi kedvezményes volt ráadásul...
2016. jan. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hm, rendben, köszönöm :)
2016. jan. 9. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!