Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki kell fizessem a TB járuléko...

Wertzen kérdése:

Ki kell fizessem a TB járulékomat ha nem voltam orvosnál akkor is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hónappal ezelőttig nem volt bejelentett munkahelyem legalább 5évig, és ez alatt az idő alatt a kötelező TB díját sem fizettem meg. Most is csak 2órában foglalkoztatnak papíron.

Most mire számíthatok?

Sose kerestek meg még eddig, vagy legalábbis nem tudok róla mert nem a bejelentett állandó lakcímemen lakom, és az albérletembe nem engedik a bejelentkezést. Visszamenőleg ki kell fizessem és még büntetésre is számíthatok? Nem merek bemenni az NAVba..

Kérem csak olyanok írjanak akik biztosan tudják, mert már hallottam ezt is azt is!!..



2016. jan. 9. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

"Nem merek bemenni az NAVba.."


Ez aranyos. Gondolod ott helyben meglincselnek?

Nyugodtan menj be, és kérdezd meg. Ha túl soknak találod, ott helyben meg is kérdezed, hogyan kérhetsz részletfizetést.

Előbb utóbb behajtják. És csak növekszik az összeg, ha nem törődsz vele.

Attól, hogy nem voltál orvosnál, még fizetni kell.

2016. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Igen, kell fizetni akkor is, ha nem veszed igénybe. Ilyen a rendszer.

Vagyis neked is kellett volna és akkor így igen magas tartozásod halmozódott fel, amit ki kell fizetned.

Ha máshogy nem, hát részletekben.

2016. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Egyrészt már nem TB.

Másrészt az nem magadnak fizeted, hanem a társadalomnak. Szóval ki kell.


Én sem járok orvoshoz. Törött lábamat is magamnak gyógyítom, mert az orvosokban nem bízok. Voltam már sérülten orvosnál és csak rontott a helyzeten. Ettől még fizetem a TB-t.

2016. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Az albérleti bejelentkezéshez pedig nem kell a tulajdonos hozzájárulása, a bérleti szerződéssel ha besétálsz az okmányirodába simán bejelentkezhetsz arra a címre, ami egyébként kötelező is lenne.
2016. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!