Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Duplán (két eu országban)...

Duplán (két eu országban) fizetett betegbiztosítási időszak jóváírása?

Figyelt kérdés

Adott egy olyan eset, hogy 2012-tol biztositva(betegbiztosítás) vagyok mint kft ugyvezetoje magyarorszagon is es kulfoldon is

fizettem még parhuzamosan a betegbiztositast 3 hónapig.

Tehát adott 3 hónap amit elvileg a magyar TB jóváirhatna a számlámon, a külföldi (német) betegbiztosítótól

meg van az igazolás.

Ezt le is adtam 2012.07-aban E104-el egyutt az akkori könyvelő cégnek

azt mondták elintézik, sőt már folyamatban is volt :) (szóval, hogy ezt mondták,de később kiderült hogy nem csináltak semmit)

azóta kétszer váltottam, illetve egyik cég megszüntette a könyvelési tevékenységét, szóval a 3-ik helyen is mondták 1,5 évvel

ezelőtt, hogy el lesz intézve... (eredmény=0)

Kérdésem, hogy mi ennek a menete, kb mennyi időráfordítás? ennyire bonyolult lenne? Én el tudom-e intézni?

be tudok menni az OEP-hez nem gond, E104-em van 2012.07-i, nemet betegbiztosito igazolasa megvan.

Vagy kit bízzak meg ezzel?

Köszönöm a válaszokat előre is,



#Európai Unió #betegbiztosítás #duplán fizetett járulék #biztosítási járulék visszaigénylése
2016. jan. 12. 05:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Az mit jelent, hogy biztosítva vagy mint KFT ügyvezetője?

Az ügyvezetést több jogviszonyban is lehet végezni, a jogviszony határozza meg, hogy biztosított vagy tb. szempontjából, vagy sem. Az ügyvezetés akár ingyenes is lehet, ami szintén befolyásoló tényező.


Egyébként alapból az egészségbiztosítási pénztár felé kell ezt a nyomtatvány benyújtani a honlapjukon található formanyomtatvány kitöltésével és benyújtásával együtt, valamint a NAV felé kell a 16T1011-es nyomtatvány kitöltésével, valamint a kinti munkáltatók igazolásának, vagy ennek az E104-es nyomtatvány másolatának benyújtásával igazolni, hogy külföldön van/volt biztosításod.


Engem az egészben csak az zavar, hogy nem tudom pontosan, hogy ez tényleg vonatkozik-e Rád. Attól függ, hogy miként látod el a Mo-i ügyvezetést.

2016. jan. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!