Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Amerikai lottójáték - powerbal...

Amerikai lottójáték - powerball- nyereménye után milyen adót terhelnek egy magyar játékost, aki online játszik?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mit vonnak le belőle Amerikában és mit itthon, azaz mi marad a végén. Mondjuk ha példaként vesszük a brutális főnyereményt a powerball játékon: 1,3 mrd $, akkor ebből mi maradna?
2016. jan. 12. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
22%

nem tudsz online jegyet venni az amerikai powerball-ra kulfoldrol... Fizikailag jelen kell lenned az orszagban es az egyik allam hivatalos lakoja kell legyel, hogy online tudj jegyet venni


termeszetesen ez csak az online jegyvasarlasra vonatkozik


magyar turistakent barmikor bemehetsz barmelyik sarki trafikba es vehetsz jegyet, az osszegbol majdnem a felet levonjak helyi adora es ennyi penzzel ugyse tudsz beutazni Magyarorszagra, ugyhgy raersz a reszletekkel akkor foglalkozni mikor kihuztak a szamaidat


valszeg a magyar allambacsi is fog majd kerni belole...

2016. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Dehogynem, lehet venni bármelyik online lottós oldalon. pldul lotter.com oldalon.

Csak nem tudom, hogy mennyit vonnak le Amerikában, ha egy külföldi nyer.

2016. jan. 12. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:

lotter.com Mi??? En ilyet nem talaltam. Mi a pontos oldal neve?



Gondolom vagod az angolt, akkor ezek nem jelentenek nehezseget megerteni:



California:

To register for the Services, you must: a) Be eighteen (18) years of age or older, (b) Provide a valid California address, and c) Enter submissions from a location within the state of California.


Illinois:

You must be 18 years or older ...... you must be located within the geographical boundaries of the State of Illinois to purchase Internet Tickets or Lottery Subscriptions.


Michigan:

You must be at least 18 years of age and physically located in Michigan to purchase a lottery ticket on this site. Failure to follow these requirements may violate state and federal law and void any prize won.


A tobbit nem kerestem ki neked, de fogadok, hogy mindegyik allamnak hasonloak a szabalyai, vagyis itt kell lenned az allamban, hogy jegyet vehess online.



Az USAban a kulfoldi nyertestol ugyanannyit vonnak le mint belfoldi nyertestol.

Hogy a magyar allam mennyit akar majd levonni a nyeremenyedbol, arra majd egy konyvelo valaszol, ha lesz itt olyan...

2016. jan. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadónak ajánlom figyelmébe:


[link]


Csak azt nem értem, hogy akik egyből letámadják a kérdezőket, azok minek válaszolnak, hisz nem azért van ez az oldal, hogy másokat "csesztessünk".

2016. jan. 15. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy akik egyből letámadják a kérdezőket - mit veszel te tamadasnak? Senki nem serteget senkit, nincs anyazas, nincs bunkozas...


Te penzed, ott szorod el ahol akarod, de azert ha nagyon raersz, szerintem kukkants be ezekre az oldalakra:


[link]


[link]


[link]

2016. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tömören a lényeg,leírnád, mit írnak róla?
2016. jan. 19. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:

tomoren? atveres es lehuzas

gugli fordito, vagy nyelv kategoriaban szerintem talalsz vkit aki segit leforditani

2016. jan. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az alábbi cikk alapján is átverésnek gondolod?


[link]

2016. jan. 26. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!