Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ellenőrzést kapott a cégem...

Ellenőrzést kapott a cégem "egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló". Sajnos az alkalmazottak hagytak el nyugta tömböt. Segítene egy hozzáértő?

Figyelt kérdés

Tudom, h darabja 50 milliót ér, de ha van róla alkalmazotti nyilatkozat, h elhagyta akkor mire számíthatok? Valamint mire, hogyha nem viszek be semmilyen anyagot?Már ott tart a dolog, hogy mindent be kell mutatnom 2 évre visszamenőleg.

Ha nem viszek be semmit akkor 500.000 Ft-ig terjed a bírság,addig mennek amíg be nem viszem vagy ha már lehúztak 500.000 FT-tal akkor békén hagynak?

Mielőtt bárki szétszedne a férjem volt felesége jelentget fel úton útfélen ahol csak tud és ezért indult az ellenőrzés.



2016. jan. 13. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. "Szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása" nyomtatványt vezetni kell, külön a nyugta-tömbökről, külön a számla-tömbökről (mikor vetted a tömböt, milyen sorszámúak voltak, stb. stb. nyilvántartás).

Ezt, ezeket szépen felvezetve vidd magaddal, és egy reklámszatyorba ömlesztve a meglevő!!! betelt tömböket!!!

Majd válogassa ki az ellenőr, hogy melyik sorszámú tömböd van meg, és melyiket hagyták el az alkalmazottak!


2. Könyvelési anyag, egyéb kiadási = költség számlák, szépen összerakva, az esetleges "egyéb helyről = munkahelyről származó jövedelem igazolások".


3. Alkalmazottak munkaszerződései, a korábban kilépettek "kiléptetős papírjai"-nak egy-egy példánya nálad, mint munkáltatónál maradó példányai. Bérkartonok, bérjegyzékek, szabadság-nyilvántartások...


4.. A beküldött bevallások saját példányai


Nehogy azzal kezdd már odabent, hogy tudod, hogy hiányzik, meg hogy tudod, hogy a férjed exe szemétkedik, stb. stb.

Úgy menj be, hogy érezzék rajtad, szerinted minden oké, de azért nem vagy elbizakodott!!! Szerény, csendes, csak arra válaszolsz, amit kérdeznek, és annál többet nem mondasz, csak amit feltétlenül kell!!!


Tudd:

- ott szép lehetsz, de okos nem!

- ki oda belépsz, hagyj fel minden reménnyel!

Ezen túl pedig: a Népi Kína 2 napi termését kívánom neked oda, bele!

Majd az ellenőrzés lefolytatása után aláírod és átveszed a jegyzőkönyvet, és 15 napod lesz az írásos fellebbezésre. Persze csak akkor, ha olyan nagyságú bírságot akarnak a nyakadba sózni, amely alapjaiban rengeti meg a pénztárcádat.

Másrészt még azok után is lehet kérni részlet-fizetési kedvezményt, stb. stb.

Azért nem ártana egy könyvelő segítségét is igénybe venned, ha már te kapásból félmilliós bírságban gondolkodol!!! Akkor ott bizony igen-igen komoly gondok lehetnek!

2016. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért írtam,mert gondolom be kell mutatni az üres (amúgy hiányzó) nyugtatömböket is nem? Mivel nem tudom bemutatni és azt sem tudom,hogy elfogadják-e egyáltalán a nyilatkozatot.... gondolom rám becsülnek egy összeget... és ettől tartok,mert vagy 15 nyugtatömb hiányzik.
2016. jan. 13. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a szigorú számadású nyomtatványok (akár van már bele írva valami, akár totál üres) elvesznek/ellopják, akkor annak "bejelentési kötelezettsége" van, egyrészt a nav felé, másrészt (ha jól tudom, Magyar Közlönyben) meg kell jelentetni a hirdetményt. Akárki azokkal a sorszámokkal akar a ti nevetekben valahol számlát adni, akkor az nem jogos, nem érvényes.


Az üzlet, ahol megvettétek, sorszám szerint jelenteni köteles a nav felé, hogy x sorszámú tömböt melyik vállalkozás (adószám stb.) mikor vette meg. Ha esetleg a nav belefutott egy olyan sorszámú számlába, de másik vállalkozásnál.... akkor nem tudom, mire is számíthatsz...

2016. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
2016. okt. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!