Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KFT lekönyvelhet nyugtát a...

KFT lekönyvelhet nyugtát a költségelszámolásnál? (többi lent)

Figyelt kérdés
Gyermek születése miatt 2 órára mentem vissza dolgozni a férjem Kft-jébe, egy Szépségszalonban béreljük az üzletet és a főbérlő, aki magánszemély , nem akar számlát adni csak nyugtát, nincs 7-es adószáma, mert a könyvelője váltig állitja hogy az is elszámolható KFT-ben. Felhívtuk a NAV-ot azt mondják nem lehet de a könyvelője, meg állítólag minden más megkérdezett könyvelője azt mondja hogy nem muszáj a számla jó a nyugta is. Igazából nem is nyugtát ad hanem valami bevételi pénztárbizonylat félét.( Bocs hogy nem tudom pontosan nincs előttem a bizonylat és nem értek hozzá.) Szerintetek???? Köszi előre is aki válaszol!

2015. szept. 21. 08:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Kell a számla is!!!

Az, amit adni akar, csak azt bizonyítja, hogy azt a valamit, ami a számlán szerepel, azt ki is fizetted!!!

Tehát adnia kell számlát is!!!!

2015. szept. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A nyugta nem névre szól, mégis hogyan lehetne elszámolni? Ennyivel bemehetnél bármelyik üzletbe a kosarakból összegyűjteni az eldobott nyugtákat, és elszámolhatnád a vállalkozásban.
2015. szept. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha a "vevő" számlát kér a megvett dologról, szolgáltatásról, akkor az "eladó/szolgáltató" köteles azt kiállítani. Még akkor is, ha a "nyugta" elszámolható lenne. De nem az...


Egy nyugta nem hitelt érdemlő bizonylat, nem alapja a könyvviteli elszámolásoknak.

2015. szept. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mi is így gondoljuk a férjemmel és a könyvelőirodával akiket megbíztunk a könyveléssel,csak azt nem értem hogy más könyvelők miért állitanak mást.... A főbérlő ha minden igaz megígérte hogy bemegy a Nav-hoz és utánnajár.....hát kiváncsi vagyok milyen pofával jön majd hozzánk :D
2015. szept. 21. 16:42
 5/16 anonim ***** válasza:

Azt soha nem tudtam megérteni, hogy egy számviteli törvény hatálya alá tartozó kérdésben miért a NAV-ot keresik meg?

Lehet, hogy azt mondják igen, de ők nem hivatalos jogforrás. El kell olvasni a számviteli törvényt és a hozzá tartozó kiegészítő szabályozásokat, abban le van írva, hogy milyen bizonylatok alapján lehet gazdasági eseményeket lekönyvelni, azoknak milyen tartalmi és formai kellékekkel kell rendelkezniük.

2015. szept. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!!! És szerinted mi a válasz a kérdésemre? Lekönyvelhet nyugtát egy KFt? Tudod miért a Navhoz fordul mindenki? Mert BÁRMIT lekönyvelhetsz, de a NAV fogja elbírálni hogy jogosan tetted-e vagy sem!!!! (Elnézést hogy nem szakmai nyelven fogalmazok de nem vagyok szakmabeli)
2015. szept. 22. 09:19
 7/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a kérdésedre a választ a 2000. évi C. törvény 165§-166§-167§ -i tartalmazzák.


azt is hogy bármit nem könyvelhetsz le, ezért célszerű a könyvelést szakemberre bízni aki pontosan tudja hogy mit lehet a jogszabályok alapján és mit nem.

Feltételezem a Kft-nek van könyvelője, esetleg célszerű lenne az ő véleményét megkérdezni erről. Nem?


A magánszemélynek nem kötelessége a bérbeadásról számlát kibocsátani, ellenben nektek mint kifizetőnek kutya kötelességetek levonni az adót a bérleti díj után bevallani megfizetni. Bizonylatot nem köteles adni, ha igen azt max a készpénzes kifizetéskor igazolásként de nem az a könyvelési bizonylat hanem a bérszámfejtés... mert gondolom tudjátok hogy számfejteni kell a bérbeadást.

2015. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7

Olvasd el még egyszer a kérdést! A kérdező a bérlő, vagyis ő fizet, viszont ahhoz, hogy ezt költségként el tudja számolni a KFT-jében, a kifizetett összegről számlát kéne kapnia, viszont akinek fizet, és akié az üzlethelyiség az nem számlaképes.

2015. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó te pedig kérlek olvasd el az ide vonatkozó törvényt.
2015. szept. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Hát ez az!!! Egyikőtök A-t mond a másik B-t!!! A két félnek a könyvelője beszélt egymással de nem jutnak dűlőre. A NAV nekünk ad igazat!!! Ezt most írásban kérjük! Az lehet hogy magánszemély nem köteles számlát adni, de Kft nem könyvelhet költséget számla nélkül!
2015. szept. 22. 14:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!