Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződésnél tényleg...

Megbízási szerződésnél tényleg így kell vonni a járulékokat?

Figyelt kérdés

Minimálbér 30%-a a határ. A feletti összegnél SZJA, TB és nyugdíj járulék kerül levonásra. Ez alatti összegnél SZJA és EHO.

Adószámos magánszemély vagyok... nincs munkaviszonyom jelenleg.


Mintha nem egészen így emlékeztem volna, de egy cég könyvelője, az említett összeg felett szja-t, tb-t és nyugdíjat vont le. Azt hittem, hogy EHO-t kell ott is, az SZJA mellett.

Felül sose bírálnék egy könyvelőt, mert nem értek hozzá, de akkor tényleg így van, ahogy fentebb írtam?



2016. jan. 19. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mennyi időre szólt a szerződés, mert a minimálbér 30%6 hó, egy napra ennek harmincadrésze. És igen, efölött a határ fölött biztosítottá válasz, neki, mint kifizetőnek le kell vonnia szja-t, nyd és egbizt járulékot.
2016. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30% / hó, elírtam, bocs.
2016. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tényleg...
2016. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pár nap volt csak.

Akkor mondjuk 20 ezernél meg szja és eho ment volna?

2016. jan. 19. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, ha pár napra 20ezret kaptál, simán lehetsz biztosított.

A minimálbér (gondolom, ez még tavalyi) 30%-a 31500, ennek a harmincadrésze egy napra. Ez 1050 ft. Tehát ha mondjuk 10 napra kaptál 20ezret, akkor biztosítottá váltál, le kellett vonni a járulékaidat.

2016. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem. Bonyolult ez. Akkor valószínű, hogy mindig így lesz, mert csak napokra szerződöm.

Ha lenne munkaviszonyom, akkor csak szja menne le?

2016. jan. 20. 07:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége hogy van e máshol munkaviszonyod vagy sem.

Megbízási díjnál ha biztosítottnak minősülsz minden esetben szja 16% 2015-ben, nyba 10% , eba 3+4% levonásra kerül. Ha nyugdíjas lennél akkor ez annyiban lenne más, hogy a egészségbiztosítási járulék 3%-os részét nem vonják csak.

2016. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Plusz ha fizeted az eü szolg járulékot, ezekre a biztosított napokra nem kell megfizetni.
2016. jan. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem :)

Mivel mindig kevés nap lesz a szerződésben, így mindig ezeket vonják majd, EHO meg nem lesz vonva. oké

2016. jan. 20. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!