Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan működik a KATA adózás...

Kazsemestor kérdése:

Hogyan működik a KATA adózás és milyen plussz költségek vannak még?

Figyelt kérdés

Feleségemmel szeretnénk egy webáruházat nyitni,ehez vállalkozni. Én lennék az érintett,főállással rendelkezem. Úgy olvastam,ilyenkor jó ez a KATA. 6 millió alatt maradnánk bevételben.Valami olyasmit is olvastam,hogy ha ez a 25000ft nem főállású vállakozó adó,amit fizetnék,ezt beszámítják az szja-ba meg EP-be meg ilyesmi,ez azt jelenti,hogy a munkáltatómtól ezt visszakapom?A vállalkozás indításának milyen költségei vannak? Vagy csak egy papírt kell kitölteni és csengetni az adót?

Ha eladunk valamit,akkor mondjuk elektronikus számlát is lehet nyomtatni,vagy számlatömböt kell venni?

Köszi előre is!



2016. jan. 25. 17:11
 1/1 Icus47 ***** válasza:
Ez azért egy kicsit ennél bonyolultabb.Javasolnám a vállalkozás indítása előtt ezt könyvelővel megbeszélni, mert sokba kerülhet a tájékozatlanság. Nem biztos, hogy Katásként kellene kezdened.
2016. febr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!