Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikortól kell magam után...

Mikortól kell magam után fizetni a tb-t?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a munkaviszony megszűnése után van 45 nap türelmi idő és a 46. naptól kell. De ha kapok álláskeresési járadékot, azalatt biztosított vagyok.

Abban nem vagyok biztos, hogy az álláskeresési járadék után kezd el ketyegni a 45 nap türelmi idő, vagy már a munkaviszony megszűnésétől?


2016. jan. 29. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A járadék megszűnésétől.
2016. jan. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Ha legalább 45 napig fennállt a megszűnt munkaviszonyod, akkor annak megszűnését követően 45 napig passzív jogon egészségügyi ellátásra vagy jogosult (nem kell fizetni a járulékot magad után). Az álláskeresési járadék folyósításának időtartama alatt sem kell fizetni járulékot. Annak megszűnését követően ugyanaz a helyzet, mint a munkaviszony megszűnését követően. Ha legalább 45 napig folyósítottak részedre ellátást, akkor azt követően újra indul a passzív jog 45 napig. Ha csak 32 napig folyósítottak, akkor csak 32 napig van passzív jogod.
2016. jan. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
kettes hülyeség
2016. jan. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

... aztán miben hülyeség?

Olvasd el hozzá a jogszabályt, aztán szállj vitába...


Az időpontokkal lehet "játszani", vagyis kitolni akár hosszabb időre is azt az időszakot, amikor még nem kell fizetni járulékot.

2016. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!