Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pályázaton nyert pénzösszeg...

Pályázaton nyert pénzösszeg hogy lehet adóköteles?

Figyelt kérdés
Nem értem, hogy ha megnyerek egy művészeti pályázatot, hogyan fogom megvalósítani a projektet, ha a szükséges pénzből még adóznom kell.

2016. jan. 30. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a pályázati kiírásnál szerepel, hogy a pályázatban szereplő tételek, milyen adóval növeltek. Pl. eszközbeszerzés esetén, ha van nem alanyi adómentes a pályázó, akkor áfás árat kel feltüntetni. De ugyanez a helyzet a bér-járulékköltség estén is.


Ha csak ilyen díjról van szó, ami pénzbeli összeget jelent, azt feltehetően nem projektfinanszírozásra írták ki, hanem a projekt ötletét, egyedigését, stb. díjazták vele, nem a megvalósítást.

2016. jan. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az én esetemben eszközök beszerzéséről van szó, szeretnék igényelni kb. 350 ezer ft-ot ezekre az eszközökre. Na most ha tegyük fel tetszik nekik az ötletem és megadják ezt az összeget, azt tisztán kapom meg? Tehát eleve akkora összeget írnak jóvá, amiből leadózva tisztán marad meg nekem a szükséges pénz, hogy tudjak működni? A 350 ezerben már áfás árban vannak az eszközök.
2016. jan. 30. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!