Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás a Családi adókedve...

Adóbevallás a Családi adókedvezmény 1553NY nyilatkozat kitöltésével kapcsolatban segítene valaki?

Figyelt kérdés

Év közben nem érvényesítettem a családi adókedvezményt, 2015 április közepéig voltam gyeden, hogy kell kitölteni a családi adókedvezmény részt az adóbevallásban ha én szeretném januártól-márciusig terjedő összeget, áprilistól-decemberig pedig a férjem papírján töltenénk ki, viszont itt a papír azt írja ha meg kívánom osztani a családi adókedv. akkor 1553E nyilatkozatot kell kitölteni,viszont ilyet nem találtam itthon.

A másik lehetőség ha a férjem igényelné az egész éves összeget, minimálbérre van bejelentve így is megkapnánk a maximális 10.000ft/hó összeget?



2016. jan. 31. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Aki érvényesítené a családi adókedvezményt, annak nem jó a 1553NY. 1553-as nyomtatványod van? Minimálbér után is lehet érvényesíteni a maximális összeget egy gyerek esetén, azt hiszem még járulékkedvezményt sem kell hozzá igénybe venni (a járulékkedvezményt kicsit bonyolultabb bevallani).
2016. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha papír alapon vallod be az adót, akkor is könnyebb, ha a NAV honlapjáról letöltöd az ÁNYKK keretprogramot, azon belül pedig a 1553-as nyomtatványt, mert csak be kell írni az adatokat, és kiszámolja helyetted amit kell, valamint szól ha valamit rosszul töltöttél ki.
2016. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Miért nem jó az 1553NY-es nyilatkozat,ha családi adókedvezményt érvényesítenék? Tavaly is ilyet töltöttem ki,vissza is kaptam.Most is ilyet küldött a NAV.

Ha itt jól értelmezem jónak kéne lenni,nem?

[link]

2016. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!