Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretnék egy kis segítséget...

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A 1553NY-03 nyomatványban a A blokkot szeretném kitölteni, azaz az első házasok kedvezményét. Mit is írjak akkor? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szeptemberben mentem férjhez és úgy igényeltük meg, hogy csak én kapom a kedvezményt 2 éven át. Nos az a baj, hogy novemberben sikerült benyújtani, így automatikusan novembertől kaptam meg, az októberit pedig most az adóbevallással kellene visszaigényelnem. Azt tudom, hogy ott van rajta, hogy a "jogosultsági hónapok száma" az 24. Viszont itt van egy olyan, hogy "Nyilatkozom arról, hogy a kedvezményt __ jogosultsági hónapra magam kívánom igénybe venni." Ide pontosan mit is kell írni? Mert csak az októberi van elmaradva, csak azt kellene visszaigényelni. Nem szeretnék hülyeséget írni.

Léci segítsetek. A munkahelyemen mondták, hogy ők nem csinálják meg nekem, meg azt is, hogy ez ügyben keressek fel egy könyvelőt, csak nem akarok mászkálni, illetve nem is lenne rá időm.

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2016. febr. 2. 08:05
 1/2 Hogyvagyok ***** válasza:
3 hónapot kell írnod, mert ez alapján automatikusan számol a program.Ha csak 1-et írnál, akkor visszafizetendőd lenne, hiszen a 15M30-as igazolás már tartalmazza a két havi kedvezményedet(pontosabban csökkentésre került a levont adóelőleged).
2016. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Mindenre tippeltem volna, de erre nem :)
2016. febr. 15. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!