Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igényelhetem -e az első...

Igényelhetem -e az első házasok adókedvezményét ha 2007-ben házasodtam?

Figyelt kérdés
Első házasok vagyunk, most hallottam erről az adókedvezményről, ám valahol azt olvastam, hogy csak a 2014. december 31-e után házasságot kötött házaspárok igényelhetik. Igaz ez? Ha így van, akkor ez nem igazságos azokkal szemben akik régebben házasodtak.
2015. aug. 26. 21:14
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]


Ki jogosult az első házasok kedvezményére?


2015. január 1-jétől a 2014. december 31-e után házasságot kötött minden olyan házaspár, amely esetében legalább az egyik házastárs első házasságát köti, jogosult az első házasok kedvezményére. E kedvezmény a családi kedvezményt megelőző sorrendben érvényesíthető.


Tehát nem.

2015. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
Na ne szórakozz már, hogy 7 év után ilyen miatt sír a szád.
2015. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
De ha elválnál, és elvennél egy olyan csajt, aki még nem volt házas, akkor igényelhetnétek. Simán megéri azért a vagyonért, amit ezzel lehet keresni.
2015. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!