Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell benyújtani adóbevallást,...

Kell benyújtani adóbevallást, ha megbízási szerződés keretében kaptam bruttó 50 ezer Ft-ot?

Figyelt kérdés
Más jövedelmem nem volt, a munkáltató befizette a bruttó 50 ezer Ft-ra jutó járulékokat, így az SZJA-t is.

2016. febr. 2. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közvetve de fizettél adót, így ezzel papíron is el kell számolni. Nagyon nehéz nem lesz, a kifizetési papírodon rajta van mennyit vontak le, bruttó bevételt tudod.
2016. febr. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak azt nem értem, hogy a családom többi tagja egyszerre megkapta a NAV-tól az adóbevallásos borítékot, míg én nem kaptam semmit.
2016. febr. 3. 08:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog miatt nem kaptál csomagot.

1. Eddig még soha nem küldtél be adóbevallást.

2. Előző évben (években) elektronikus úton küldted be a bevallásodat.

2016. febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tavaly nem kellett benyújtanom adóbevallást. De akkor ebben az esetben mi a teendő?
2016. febr. 3. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. bemész az ügyfélszolgálatra, kérsz nyomtatványt

vagy

2. letöltesz egy ÁNYk programot a NAV oldaláról, majd telepíted a nyomtatványt

2/a. kinyomtatsz belőle egy üres bevallást, kézzel kitöltöd

2/b. kitöltöd a programban, ami ellenőriz is

3. ügyfélkapun beküldöd, vagy postán feladod, vagy beviszed személyesen a kitöltött bevallást.

2016. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2016. febr. 4. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!