Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » EMS postai küldeményre duplán...

EMS postai küldeményre duplán kell ÁFÁt fizetnem?

Figyelt kérdés

Japánból rendeltem termékeket olyan összegben, ami ugyan még nem vámköteles, de mégis kifizettetik velem a Magyarországon hatályos 27% áfát! Pedig a termékek árában már benne volt az ÁFA eredetileg, amikor azt a japán weboldalon kifizettem yenben. Ezekszerint ahány országban megfordul a küldemény, annyiszor az egynegyedét ki kell fizetni?


(Továbbgondolva, ha én ezt most neadj'isten továbbküldeném a - tegyük fel - amerikai ismerősömnek, akkor ott MEGINT az egynegyedét ki kellene fizetni, mint ÁFA?).


Illetve még egy fontos dolog, a termék ára nem lépi túl a vámköteles limitet, de a postaköltséggel együtt már de! Ilyen esetben ugye nem a postaköltséggel terhelt végösszegre vonatkozik az eljárás?


Ráadásul nem is elektronikai cikket rendeltem, hanem művészkelléket: ecsetek, tus, stb, ezért is nagyon bosszant a dolog - lehet ez ellen fellebbezni? Visszaigényelni? (magénszemély vagyok, a hobbimhoz kellenek a cuccok, és ezt rablásnak tartom...)



2016. febr. 2. 18:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ott írod a megoldást.

A vámhatárba beleszámít a postaköltség is.

EU-n kívűlről érkezett csomagok esetében hiába fizettél japán áfát, ha az egész cókmók meghaladja a vámhatárt, akkor itt is kell áfát fizetni.

Azt pedig, hogy mit rendeltél, nem számít. Nincs mire fellebbezni.

2016. febr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Hát ezért tart itt Magyarisztán. A szegény embert vegzálják, hogy az a maradék életkedve is elmegy. Nem lopott telefonokkal akarok kereskedni, hanem csóró festőművész vagyok, és ilyenekkel kell itt szerencsétlenkedni...

2016. febr. 2. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!