Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elektronikusan is el lehet...

Elektronikusan is el lehet küldeni a bevallást? Nem kaptam borítékot. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Diákmunka után készítek bevallást. A 15M30-as dokumentumokat letöltöttem a diákszövetségek oldalairól, az 1553-as nyomtatványt töltöm a számítógépemen.

A szövetségtől kapott e-mailben azt írták, hogy 2 példányban kell kinyomtatnom az elkészült bevallást, az egyiket elküldeni, a másikat megőrizni.

Van lehetőség, hogy elektronikusan adjam be, mert nem küldtek még semmiféle papírokat vagy borítékot.



2016. febr. 4. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, akkor azon keresztül beküldheted.
2016. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

A szövetkezet elég rossz irányba tereli a dolgokat, szerintem jobb, ha nem hallgatsz rájuk.


Eleve az, hogy kinyomtatásra ösztönöz, elég múlt századbeli gondolkodásmód. Alapnak veszi, hogy neked biztos nincs Ügyfélkapud. Pedig az lenne az alap, ha lenne. Bemész egy okmányirodába, és megcsinálják gyorsan. Onnantól rengeteg úgy intézhető elektronikusan, a kornak megfelelően.


Másik dolog, hogy rögtön a 1553-ast ajánlja, pedig sokkal célszerűbb a 1553NY-t kitölteni február 15-ig, mert akkor a NAV elkészíti a bevallásod, és azt elküldi neked. Akkor még javíthatsz rajta, ha valami nem stimmel a 15M30-hoz képest. (De 99%, hogy stimmelni fog.)


Arról ne is beszéljünk, hogy arra is fel kellett volna hívniuk a figyelmet, hogy idén már lehet a 15M30-as adatlapon nyilatkozni arról, hogy teljesen a NAV készítse a bevallást. Ezt a nyilatkozatot a munkáltatónak kell átvennie tőled, és a NAV felé továbbítania.

2016. febr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Úgy döntöttem végül, hogy a NAV-tól kérek adócsomagot és tájékoztatást. :)

2016. febr. 11. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!