Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a teendő olyankor, ha az...

Mi a teendő olyankor, ha az éves 'bevételem' negatív értéket mutat? (adóbevallás,2016)

Figyelt kérdés
Volt munkám, aztán lebetegedtem, lényegtelen, a fontos inkább az, hogy a munkám mellett egy másfajta ''munkám'' is volt, amely az adórendszeren kívül esik, és onnan is kaptam igazolást, hogy mennyi ''bevételem'' volt. akkor ugye ezzel is el kell számolnom. Így összességében a 2015-ös bevételem. -83.500ft. Ilyenkor,hogy kell?

2016. jan. 29. 01:45
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Ennek fuss neki még egyszer.

Honnan és milyen jogcímen kaptál pénzt. Ha kiadásod volt, az nem bevétel. A jövedelem pedig nem kiadás. :)

Szóval kicsit részletesebben, ha segítséget akarsz.

2016. jan. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Adórendszeren kívül eső munka maximum a feketemunka lehet. :)


Tényleg fuss neki még egyszer, mert a fenti történetből semmit nem lehet kihámozni. Konkrétumok kellenek, egyébként nem tudunk segíteni.

2016. jan. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tavaly, úgy kb. egy éve. az EUR/USD devizapáron szerettem volna kereskedni 1.19 századnál léptem be vételre, aztán reméltem, hogy ez csak valami vicc, hogy néhány nap alatt ilyen sok esik, durván 2 hónapig remélve, hogy visszajön, és kevés vesztességgel kiszállhatok. Szóval emiatt vagyok jelenleg negatív oldalon, nem kiadás, de kereskedés volt, és el kellene számolni vele. Tudoom..megérdemeltem, de volt 2014 január-február elején erősödött az euró. sZóval így kb. egálban vagyok. tehát nem felelőtlenségből tettem...na de...ilyenkor hogy kellene elszámolni?
2016. jan. 29. 05:54
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Keress valakit aki megcsinálja neked, mert olyan szinten sötét vagy ehhez hogy igazából értelmetlen az erőfeszítés hogy megértessünk veled alapvető fogalmakat. Az a 2000 forint nem sok azért hogy aztán ne varrjanak a nyakadba több százezeres büntetést.
2016. jan. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi köze van annak, hogy te devizát vettél ahhoz, hogy mennyi volt a jövedelmed tavaly?

Most én is vonjam le az albérleti díjat, a kaját és minden egyéb kiadásom és kérjek pénzt az államtól?

2016. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
A devizakereskedést csak akkor kell feltüntetni, ha nyereséges, egyébként nem számít bele a jövedelembe, csak a hivatalos munkád.
2016. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm (: (az értelmes válaszolónak)

nem vagyok sötét, de azt feltételeztem, hogy a veszteséges 'jövedelmet' is fel kell tüntetni. Mivel kiküldte a papírt az adott brókerház, hogy mennyi mínuszban végeztem ott. [Ergo, ha a negatív értéket nem kell elszámolni, akkor miért küldték volna a papírt?]


Az adózás rendjéről szóló törvény rendelkezéseinek megfelelően csatoltan megküldjük a 2015. évi adóbevallásának elkészítéséhez, a Társaságunk közreműködésével lebonyolított tőzsdén kívüli származékos (ellenőrzött tőkepiaci) ügyletei során realizált jövedelemről szóló igazolást.



Tájékoztatjuk, hogy az ellenőrzött tőkepiaci ügyleteiből származó jövedelmet, összesítve a 2015. évi személyi jövedelemadó bevallás 1553-04-es lap 172. során kell feltüntetnie.



A 2015. évben képződött és 2015. december 31-ig lezárult ellenőrzött tőkepiaci ügyleteiből származó jövedelem/veszteség alapján az számítását az adóbevallás 1553-06-01-es lap 212-220. soraiban kell részleteznie.



ez volt a levélben...

2016. jan. 29. 11:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért küldték ki az elszámolást, mert kötelező.

Mivel negatívban vagy, ezért nem keletkezett jövedelmed ebből a forrásból, ennyi. Nem szabad levonni a többi jövedelemből.

2016. jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!