Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallás, családi kedvezmén...

Adóbevallás, családi kedvezmény részben visszaigénylés?

Figyelt kérdés

Én év közben érvényesítettem gyedből. Ez lejárt áprilisban, utána, nem érvényesítettünk.

Most írom férjem bevallását, és nem engedi a rendszer visszaigényelni a fennmaradó összeget.

Beírom a 22. sorba a teljes visszaigényelhető összeget.

A 23-as sorba amit én érvényesítettem év közben. 24-es sorba 0, mert ő nem érvényesített év közben.

25, 26, 27 sorba ugyanaz az összeg kerül.

De a 28-as sor 0. Nem értem miért. Ha nem írok semmit a 26-os sorba, akkor is 0.

Egyszerűen nem tudom úgy kitölteni, hogy a 28-as sorba, ezáltal a 32 sorba bekerüljön az összeg, amit szeretnénk visszakapni.

Miért nem? Mit rontok el?

Előre is köszönöm a segítséget.



2016. febr. 4. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

22. keretösszeg (egy gyereket tippelek, akkor 12 hóra 750.000)

23. sor: az általad igénybe vett járulékkedvezmény!!! Nézd meg,, mennyi a megállapított és levont járulékod, ha azonos, ide semmit nem írhatsz!

Amit így kihoz a 25. sorba a program, abból le kell vonnod az általad igénybe vett adókedvezményt, és csak a maradékot írhatod be a 26. sorba.

65. sor a levont adóelőlege

És a 80. sor fogja hozni a visszaigényelhető adót.


A 30. sor visszaigényelhető járulékkedvezmény....

2016. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32. sor, bocs.
2016. febr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget.

Valóban az volt a baj, hogy nem figyeltem az adó illetve a járulékkedvezményes sorokra külön.


De végül így már sikerült megcsinálnom.

2016. febr. 4. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!