Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A számlás megoldást hogyan...

A számlás megoldást hogyan lehet értelmezni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy munkaajánlatot havi X ezer Ft+áfáért, egy hónapban 120 órát kellene dolgoznom. Azt írta az illető, hogy alapvetően számlás megoldásban tudunk megegyezni. Ezt hogy kell értelmezni? Ki kell váltanom a vállalkozóit? Vagy magánszemélyként is adhatok számlát? Pályakezdő vagyok.

2016. febr. 4. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, vállalkozói kellene -- NE menj ilyenbe bele!
2016. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyéni vállalkozás és ÁFÁ-s munkavégzés nem ördögtől való, de nagyon vigyáznod kell vele, mert korlátlan a felelősséged és sok pénzbe kerül.


Egyéni vállalkozóként neked kell az összes járulékodat és adódat fizetni, minimum a minimálbér után. Azaz ha egy vasat sem kapsz a hónapban, akkor is több mint 80 ezret kell perkálnod az államnak.


Ezen túl ott van a könyvelő díja (minimum havi 5 ezer, ne ezen akarj spórolni, mert szétszed a NAV), az esetleges iparűzési adó és a többi finomság, mint számlatömb vagy a számlázázó szoftver.


Nettó 80 ezer forinthoz nagyjából havi 168.000 ÁFÁ-t kell, hogy kapj.


[link]

2016. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell 80, ha a KATA nevű adózási formát választod. Ekkor havi 50 000-et fizetsz be (ha van más munkaviszonyod vagy gyesen vagy, vagy nyugdíjas vagy, akkor 25 000), efölött már csak iparűzési adó van (éves 50 000 max) plusz a könyvelőd díja (anélkül ne csináld, pláne kezdőként). Te tudod, mennyi marad az X ezerből, ha ezt befizeted, és megéri-e neked. (Áfakörbe nem muszáj belépned.)
2016. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végül lemondtam a munkát, mert pályakezdőként nem biztos, hogy jó ötlet egyből ilyenbe belevágni.
2016. febr. 7. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!