Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kiváltok adószámot magánsze...

Ha kiváltok adószámot magánszemélyként, ilyen 7-eset, az kötelez valamire?

Figyelt kérdés
Tehát érdemes visszaadni/megszűntetni, ha nem használom ki? Vagy nem kötelez semmire? Azaz például dönthetek úgy év végén, hogy én mégse csináltam semmi önálló tevékenységet, és a munkahelyemet megbízom az adóbevallásom elkészítésével. Vagy gyűjthetem a számlákat, amit aztán mégsem használok fel?

2016. febr. 6. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

"Enni nem kér", nincs kötelező fizetni valód, csak a bevétel után. Ha őstermelőid is van mellé kiváltva annak van kamarai tagdíja, éves 1000 Ft.


Eü hozzájárulást, meg ha nincs főállásod, akkor is ugyanannyit fizetsz, mint magánszemélyként, havi 6.900-at.

2016. febr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azt értem én, hogy enni nem kér, csak azáltal, hogy kiváltom nem kerülök-e automatikusan egy olyan kategóriába, ami rögzíti azt, hogy hogyan kell adóznom, hogyha például nulla bevételem volt akkor is kötelező beírni a nullát, és például nem vehetem már igénybe a munkáltatóm által készített adóbevallást, stb.
2016. febr. 6. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Ilyen nincs. Ha nem származik belőle adóköteles jövedelmed, nincs bevételed ilyen jellegű tevékenységből egész évben, akkor nincs mit bevallani, nullákat sem kell írni. Ez nem "vállalkozás" (egyéni vállalkozás), ahol havi kötelező bevallások vannak, ha akarod, ha nem.


Kiváltottad, 8 évig nem végeztél olyan tevékenységet, akkor 8 évig nincs mit bevallani erről. Persze ha menet közben változik a jogszabály... :)

2016. febr. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ


viszont akkor azt nem értem, hogy miért nem kap mindenki alapból ilyen számot, hiszen az államnak is jó lenne, mert sok ember nem vállalja csip-csup ügyekért az utánnajárást, és ez az államnak veszteség, ráadásul az is előfordul, hogy valakinek váratéanul fizetnek, és akko rmár utólag hiába váltaná ki, tehát nem tud más tenni, mint nem bevallani, ha jól értem

2016. febr. 7. 09:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Mert az adószámot nem Neked adják, hanem a "tevékenységed" kapja. Vagyis más jellegű tevékenységre nem állíthatsz ki számlát, mint amire megkérted az adószámot...
2016. febr. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de ettől még továbbra sem értem, amit kérdeztem továbbra is kérdés, mert megadhatnák alanyi jogon mindenkinek minden tevékenységre, ami nem szakmaköteles, és ettől mindenkinek jobb lenne
2016. febr. 8. 09:46
 7/12 anonim ***** válasza:

"sok ember nem vállalja csip-csup ügyekért az utánnajárást"

Akkor ne végezzen adószámhoz kötött tevékenységet. Dolgozzon munkaviszonyban, vagy EFO-ban.


"ráadásul az is előfordul, hogy valakinek váratéanul fizetnek, és akko rmár utólag hiába váltaná ki, tehát nem tud más tenni, mint nem bevallani, ha jól értem"

Persze, csak mégy az utcán és váratlanul valaki fizetni akar neked. Ha te így akarsz dolgozni, várd meg azt az 1 napot ami alatt elintézed az adószámod.


"de ettől még továbbra sem értem, amit kérdeztem továbbra is kérdés, mert megadhatnák alanyi jogon mindenkinek minden tevékenységre, ami nem szakmaköteles, és ettől mindenkinek jobb lenne"

Hogyne. Sőt, még számlatömböt is küldhetnének mindenkinek alanyi jogon, hátha fog számlázni valamikor. Meg majd meghívja a NAV egy kávézóba, hogy süti, kóla, kávé mellett megbeszéljék, hogy kíván-e ÁFA-zni, vagy inkább mentes lenne, és egyéb ilyen apróságok.


Ha akarsz valamit csinálni, amihez adószám kell és nem találod meg a neten hozzá az infókat, akkor menj el egy könyvelőhöz, vagy a NAVhoz és kérj felvilágosítást.

2016. febr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

én nem akartam semmit csinálni, de kaptam jogdíjat, igen teljesen váratlanul az ölebe hullott


de azért azt is el tudom képzelni, hogy megy a roma a faluban, és Józsibácsi szól neki, hogy gyere már be és gereblyézd össze nekem a gallyakat meg kapáld meg a krumplit, kapsz ötezret, mire a roma azt mondja, bocs nem tudok, majd holnap bemegyek a hajnali busszal a megyeközpontba és igényelek adószámot, aztán majd utána megkapálom, tessék megvárni

2016. febr. 8. 20:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Értem én a problémát, de nem tudok rajta segíteni. Ilyen világban élünk, lassan már a tanyán is kell, hogy legyen internet, meg bankautomata a tehénistálló mellett, egyébként szóba sem állnak az ott lakókkal, csak elektronikus úton. :)


Amikor szüretelni mentem segíteni az éppen aktuális pasim szüleinek, írtunk egy dokumentumot, amiben lefektettük, hogy nem kapok a szüretelésért semmit, és teljesen ingyenesen, saját szántamból szedem a szőlőt. Még a délben kapott ebédet, - mint ingyenes szolgáltatást a szülők részéről - sem írtuk bele, nehogy belekössön a NAV, és elkezdje meghatározni az ebéd piaci értékét, és tartsa az utána felszámított SZJA és EHO után a markát. :)

2016. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"én nem akartam semmit csinálni, de kaptam jogdíjat, igen teljesen váratlanul az ölebe hullott"

Azért gondolom, fizetés előtt csak kapcsolatba kerültél azzal akitől kaptad a jogdíjat (amihez nem is feltétlen szükséges az adószám)


"de azért azt is el tudom képzelni, hogy megy a roma a faluban, és Józsibácsi szól neki, hogy gyere már be és gereblyézd össze nekem a gallyakat meg kapáld meg a krumplit, kapsz ötezret, mire a roma azt mondja, bocs nem tudok, majd holnap bemegyek a hajnali busszal a megyeközpontba és igényelek adószámot, aztán majd utána megkapálom, tessék megvárni"

Akkor azt is el tudod képzelni, hogy ehhez nem kell adószám. Ha Józsi bácsi törvénytisztelő emberként a szabályoknak megfelelően akar eljárni, akkor bejelenti a kedves munkását egyszerűsített foglalkoztatással.


Ha neked ez a jogdíjas sztori csak egy csip-csup ügy, akkor ne kérj jogdíjat az akármidért és nem kell törnöd a fejed az adószámon és társain.

2016. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!