Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kiváltok adószámot magánsze...

Ha kiváltok adószámot magánszemélyként, ilyen 7-eset, az kötelez valamire?

Figyelt kérdés
Tehát érdemes visszaadni/megszűntetni, ha nem használom ki? Vagy nem kötelez semmire? Azaz például dönthetek úgy év végén, hogy én mégse csináltam semmi önálló tevékenységet, és a munkahelyemet megbízom az adóbevallásom elkészítésével. Vagy gyűjthetem a számlákat, amit aztán mégsem használok fel?

2016. febr. 6. 09:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

nem, nem léptem kapcsolatba, PayPal-ra utaltak külföldről


ui: egyébként USA cég esetén kell egyáltalán adóznom, hiszen van valami adóegyzmény, nem?

2016. febr. 10. 13:42
 12/12 anonim ***** válasza:
93%

"nem, nem léptem kapcsolatba, PayPal-ra utaltak külföldről"

Persze: Megláttak valahol valamit és csak úgy utaltak egy ismeretlen PayPal-ra, azt sem tudván kié.

Gondolták: úgyis csak egy csip-csup ügy, utalgatunk egy kis pénzt ide-oda, ennek-annak.


"ui: egyébként USA cég esetén kell egyáltalán adóznom, hiszen van valami adóegyzmény, nem?"

Ennyire azért nem lehetsz sötét.

Szerinted, ha valaki külföldre értékesít valamit (akár fizikai, akár szellemi terméket) annak nem kell adóznia?


Menj el egy könyvelőhöz, neki ez valóban egy csip-csup ügy, aprópénzért felvilágosít.

2016. febr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!