Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként, ha egyszeri...

Magánszemélyként, ha egyszeri alkalommal kapok egy hatalmas összegű jogdíjat, akkor hogyan kell adóznom? És mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy adószámos magánszemélyként önálló tevékenység jogkörébe nem eshet, mert ott van valami olyasmi, hogy azt csak addig lehet csinálni, ha a minimálbér 30%-nál nem többet keresek ezzel a főállásom mellett. De vállalkozást gondolom nem kell alapítanom azért, hogy kifizethessenek. Meg egyébként sem értem, akármelyik előző eset is lenne, mindegyikhez papírok kellenek előzetesen, tehát nem fizethetnek ki addig, amíg nem igényelek adószámot, vagy alapítok céget?
2016. febr. 7. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Válts ki egy egyéni vállalkozói papírt és minden rendben lesz...
2016. febr. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már megkaptam a jogdíjat, nem tudom visszadátumozni, azonkívül az volt a kérdésem, hogy ugye nem kell vállalkozni ehhez, ami nonszensz lenne, mert egyszeri jogdíj nem vállalkozás, de szóval nem a kérdésre kaptam választ
2016. febr. 8. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, csak befizetni az SZJA-t.
2016. febr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy csak vagyoni jog átadásáról van szó, vagy vegyes tartalmú munkavégzéssel járó vagyoni jog átadásról.

Mindkettőnek más az adózása.


De

Akitől kaptad a jogdíjat, annak fel kell tudnia világosítani az adóvonzatáról is.

Másrészt, ha "hatalmas összegű jogdíjat" kaptál, akkor rászánsz 1-2 órát és 10000 forintot és a papírjaiddal elmégy egy könyvelőhöz, aki felvilágosít és a bevallásodat is megcsinálja.

2016. febr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem, a nem szócska kimaradt, szóval nem hatalmas összegű, de épp akkora, hogy foglalkozzak vele, de nem tudok belőle külön könyvelőt fizetni
2016. febr. 8. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!