Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyibe kerülne ha ajándékozá...

Mennyibe kerülne ha ajándékozás címszó alatt átíratnám a kiskorú gyermekemre a lakásunk tulajdonjogát?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülne az ügyvédi díj, a földhivatali díj, nav díj stb? Elég fontos lenne, és olyan emberek válaszát várom, akik szintén átírattak lakást a gyermekükre.Előre is köszönöm szépen.

2016. febr. 9. 09:06
 1/9 anonim válasza:

Fiamra írattam a lakásrészemet. Ügyvéd 20.000.- Földhivatal 6500.- Ennyi. Nincs illeték.

naj1942@gmail.com

2016. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, az az email cím,amit a válaszodban megadtál az az ügyvéd elérhetösége?
2016. febr. 9. 09:18
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Én ilyet sose tennék. Kizárólag akkor, ha sumákolni akarok valami miatt. De nem akarok, és elképesztő hülyeségnek tartom, hogy a kiskorú gyerekemre írassak bármit is. Egyszerűen ez által kizárom magam a saját tulajdonom feletti rendelkezési jogból.


De mindenki maga tudja... :)

2016. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván sumákolás van a dologban, gondolom valami tartozás, szóval még a fedezetelvonás bűncselekmény is szóba jöhet.
2016. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerintem a 20.000.- Ft-os ügyvédi munkadíj nagyon alacsony. Mi ennyiért nem dolgozunk (max. régi jó barátoknak).

Rendszeresen készítek adásvételi és ajándékozási szerződéseket.

A földhivatali igazgatási szolgáltatási díj 6.600.- Ft.

Egyenesági rokonok közötti ajándékozás után nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni. A NAV felé a B400-as adatlapot is mi szoktuk benyújtani az ügyfelek helyett.

2016. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak a normális választ. A másik kettönek aki "sumákolásról" ír...hogy mit tegyek, ha a lakásom haszonélvezője )édesapám)majdnem elitta a lakásunkat, és emiatt engem cseszegetnek..és ráadásul a közös képviselö azóta sem jelentkezik, hogy a maradék 130-140 ezer ft-ot milyen részletekben mikortól törleszthetem..(egyébként ő egyik munkatársa ajánlotta ezt az opciót)ésfélek, hogy amitt eddig befizettünk 330 000ft-ot (mamám, hálozat alapítvány) az nem lesz elég és addig várnak amig a vízdij miatt felkúszik megint nagyra az összeg amikortól már árverezhetnek..örülök, hogy önöknek soha nem kellett 25 évesen ezekkel foglalkozni, mert rendes emberek a szüleik, nem alkoholisták, nem vettek fel nyakra-főre hiteleket...ezért , engem elkell ítélni "sumákolás" cimén?amik vanak tartozások, azoon vagy már résztörlesztés van, vagy behajtó cég inkasszóval vonja a a tartozást, vagy beadtam kérelmet, és nem "elsumákolni"akarom, hanem egyfajta biztosítékot, kiakarom fizetni,(ha nem akkor ahogy apám )hagytam volna mindent úgy , ahogy van..Úgy,hogy köszönöm a nem épp kedves hozzászólásokat..Amugy meg közben beszéltem ismerösünkkel(ügyvédnő) átlehet íratni terhes ingatlant, csak akkor a bonyolultabb és gyámügy is bekapcsolodik.
2016. febr. 10. 18:46
 7/9 A kérdező kommentje:
Minden jót kívánok hozzászolóknak, éskívánom, hogy önök ne kerüljenek ilyen helyzetbe,amibe én kerültem és még sok ezren ebben az országban...
2016. febr. 10. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló vagyok.


Sajnálom, hogy ilyen gondjaid vannak, de én még csak véletlenül sem írtam azt, hogy sumák vagy! Azt írtam, hogy én akkor tennék ilyet, ha sumákolni akarnék, egyébként nem. Tehát magamról beszéltem, nem Rólad!


Ha haszonélvező van az ingatlanon, akkor teljesen mindegy, hogy kinek a tulajdonában van az ingatlan, a haszonélvezeti jog ugyanúgy fennáll rajta. Tehát a leírt gondodat ez nem oldja meg, ettől még a haszonélvező elihassa az egész házat.

Úgy már igen, ha a tulajdonjog váltáskor lemond a haszonélvezeti jogáról. Akkor van csak értelme az egésznek, egyébként nem.


Konkrétan a haszonélvező "rendelkezik" az ingatlan felett, csak eladni nem tudja, de minden másra neki van joga.

2016. febr. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nav nincs, földhiv.6600. munkadíj min 50-100

[link]

2016. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!