Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy internetes rendelés...

Egy internetes rendelés (ingyenes minta) miért kér adószámot? Mi szüksége rá, mit tud vele kezdeni?

Figyelt kérdés

A Növényi Diverzitás Központtól ingyenes vetőmag mintákat lehetett rendelni. Ingyenesnek hirdetik, a rendelés végén a honlapon is megjelenik a 0 HUF, mint végösszeg, valamint a visszaigazoló e-mailben is szerepel:

Total shipping: 0 HUF

Ennek ellenére a honlapon - eléggé elrejtve, de legalábbis nem kiemelve - szerepel egy ún. adminisztrációs díj. Nem egy nagy összeg, 1000 ft, a költségeik fedezésére. (pl. postaköltség)

A rendelés során elég sok adatot bekértek, név, cím véleményem szerint elég lenne, de szem.ig.szám, adószám is kellett.

A magokat gyorsan elkapkodták, így volt, aki csak 1-2 félét tudott rendelni.

Ehhez képest az 1000 ft nagyon durva, mivel a vetőmagot már 50-100 ft-ért be lehet szerezni (de 150-200-ért már profi terméket kap az ember, nem gagyit).

De maga az eljárás, ami felháborít. 4x érdeklődtem, mire méltóztattak válaszolni, hogy igen, van ez a díj, ahogy a honlapon is olvasható. (még gúnyosan is reagálnak, + megemlítik, hogy egyébként az előző levelemet is olvasták)

Véleményem szerint ez félrevezetés. Nem kellene a díjat feltüntetniük a rendelés során? A honlap szerint - www.nodik.hu - a csomagban lesz egy csekk, amit be kell fizetni. De a megrendelők azt sem tudják, hogy bármit is fizetni kéne, hisz nem így volt hirdetve. De ők hivatkoznak arra, hogy a honlapon le van írva.

azt az információt kaptam, hogy adószámot csak akkor kérhet el egy cég, ha utánvétes tevékenységet végez, mert ha a megrendelő nem fizet, akkor az adószáma alapján behajtják rajta. Ez igaz?

1000 ft-ot megéri majd nekik behajtani, vagy arra apellálnak, hogy ez elég nagy összeg ahhoz, hogy nekik jó kis bevételük legyen, de elég kicsi ahhoz, hogy 1-1 ember befizesse, elkerülve ezzel a kellemetlenséget?



2016. febr. 9. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez átverés szagú, lehet, hogy érdekelné a gazdasági versenyhivatalt...


Te meg légyszi tanuld meg, hogy nincs ingyen ebéd.

2016. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tudom én jól.

Nem az a fajta vagyok, akit át lehet verni.

Ez nem egy facebook-hirdetés, hanem egy létező, komoly intézet, nézd meg, mivel foglalkoznak.

Nem túl nagy mennyiségben ajánlják fel ezeket az "ingyenes" vetőmagokat, cserébe feljegyzéseket kell készíteni, amit kutatási célokra felhasználnak.

Ők maguk is továbbtermesztik, de ott más eredményeket érhetnek el laborkörülmények között, mint a kiskertesek, akik az ország minden pontján, mindenféle földben próbálkoznak ezekkel a magokkal.


GVH-nak lehet ilyesmit neten bejelenteni? Mert nem akarok ilyesmi miatt bíóságra járni, de bosszant ez az eljárásmód.

2016. febr. 9. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!