Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozó vagyok és...

Egyéni vállalkozó vagyok és Gyes-en, nem dolgozok. Van egy alkalmazottam 2 órában 39.500ft-al van bejelentve. Üzletet bérlek 120. 000ft-ért. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
A 1558-as adó és járulékbevallási nyomtatványon fel kell tüntetnem a gyes után kapott összeget is vagy csak az alkalmazottamét?A szociális hozzájárulási adó alapja ilyenkor mennyi? És a nyugdíjjárulék alapját képező jövedelem? Köszönöm a segítséget!
2016. febr. 13. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
erre tartja az okosabba vállalkozója a könyvelőjét!
2016. febr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ott kezdődik, hogy a munkavállalódról nem 58-ast kell beadni...


Katásnak nem kell könyvelő rovatunk újabb gyöngyszeme ez a kérdés is :(

2016. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
74%

2-esnek: nem biztos, hogy KATA-s a kérdező, mivel üzletet is bérel 8 a katas ugye nem tud költséget elszámolni.


Kérdezőnek: ha nincs is könyvelőd, legalább egy évben egyszer, az adóbevallásnál szánj rá egy x összeget, hogy segítsen a bevallásban.


Én pl. KATA-s vagyok és elvileg nincs könyvelőm, - de valójában mégis van egy könyvelő, akit néha felhívok egy-egy kérdéssel (egy év alatt max 10 kérdés, szóval nem terhelem agyon :D) és év közben néha adok neki egy-egy 5 ezrest, valamint ilyenkor elballagok hozzá és tisztességesen megfizetem azért, hogy segít megcsinálni a bevallást.


Ezt a megoldást tudom javasolni minden KATA-snak, mert néha nekünk is szükségünk van könyvelős segítségre - itt meg mondanak, amit mondanak...

Szerintem azt az évi 20-25 ezer ft-ot nem szabad sajnálni könyvelőre! :-)

2016. febr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincs könyvelője, szinte mind katás... szerinted mekkora az üzlet bevétele, ha 2 órás alkalmazott elviszi?
2016. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!