Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozó vagyok az alkalmazo...

Vállalkozó vagyok az alkalmazottam miatt megbüntetett a Nav, nem adott számlát. Peres eljárás során behajthatom rajt az összeget?

Figyelt kérdés

2014. máj. 17. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Könyvelőként mondom, nem sok olyan vállalkozóval találkoztam, akinek ne lenne takargatni valója.Így ha polgári peres útra is megy az ügy, te is rajta veszhetsz.

Egyébként őt is meg fogják büntetni 80-100 ezerre.

2014. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Engem az ő része nem izgat csak az hogy ami nekem jött az ő hibája miatt azt be tudham rajt hajtani.Nem tudom hogy peres eljárás esetén ez sikerülhet-e?
2014. máj. 17. 20:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen de évekig elhúzódhat és mire megkapod a pénzed (márha valaha is megkapod) akkor is rengeteg időd, eneregiád ölöd bele. Szóval ha nem nagy összeg akkor hagyd a francba. UI: A munkaszerződésben nincs olyan tétel, hogy gondatlan vagy szándékos kár okozás esetén köteles megtéríteni az összeget?
2014. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos több száz ezer forintról van szó. Szerződésbe nem foglaltam ilyet bele... :/
2014. máj. 17. 23:09
 5/16 A kérdező kommentje:
Alkalmi munkavállalóm volt egyszerűsített szerződéssel......
2014. máj. 19. 19:19
 6/16 anonim válasza:
80%
Nyugodj bele, hogy ezt buktad! Ez van.
2014. máj. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De a törvény kimondja a számlaadást. Akkor miért buktam?
2014. máj. 20. 08:41
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem nyerheted meg, mert a vállalkozásodért Te felelsz, és ő egy jó ügyvéddel bizonyítani fogja hogy nem irtad le a munkaköri leírásban, mikor, mit és hogyan kell tennie. Szóval a végén még neki fizetsz kártérítést ha ezért elküldted. Azon felül, hogy a bíróság ugy átforgatja az összes papírodat, és ha hibát talál benne, még azért is fizethetsz. Szóval jobban jársz, ha ezután aprólékosabb és elővigyázatosabb vagy!
2014. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
Ha szerződésben nincs benne akkor buktad az ügyet! És ezt biztosan mondom! Egy marketinges cég miatt tudom, az egyik alkalmazott miatt 2.000.000Ft a büntetés. De nincs gond. A cég csődbe megy, és másik néven megújjul. Vannak kiskapuk szerencsére itthon.
2014. máj. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy a szerződésbe miért kellett volna belefoglalnom a számla adást, azt törvényileg kötelező adni. Egyszerüsitett munkaszerződésbe meg nincs semmi feltüntetve. Komolyan nem értem. Ő hibázott, engem megbüntetnek és nem tehetek semmit?
2014. máj. 20. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!