Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikortól lehet beadni az...

Mikortól lehet beadni az adóbevallást?

Figyelt kérdés

Arról mindenhol lehet olvasni, hogy mi a leadás határideje, de arról nem, hogy mikortól lehet. Egyszerű alkalmazott vagyok, de önadózó.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2016. febr. 15. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Rögtön, ahogy elérhetők a megfelelő nyomtatványok (jelen esetben a 1553 és variánsai). Ez kb. január közepe óta így van.
2016. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, de nem volt elérhető az ÁNYK kitöltő program, ergo nem tudom hogy beadni. De most néztem a NAV honlapján, hogy elérhető 02.05 - től.

Köszönöm szépen!

2016. febr. 15. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor nem volt elérhető, én most nézem, hogy január 16-án töltöttem le és telepítettem az ÁNYK-t, és akkor már elérhetők voltak a 1553-asok is. A NAV oldalán ez a dátum annyit jelent, hogy ez a verzió került ki aznap, ugyanis ezeket szokták frissíteni. De régebbi verzió biztosan elérhető volt korábban is, eleve nem csak az adóbevalláshoz használják ezt a programot. Na meg lehet használni akkor is, ha tavaly telepítetted (nekem most csak azért kellett telepíteni, mert még ezen a gépen nem volt rajta).
2016. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Tényleg csak korábbi (2015 - ös) verzió volt rajta. Én teljesen laikus vagyok és eddig úgy tudtam (könyvelőtől), hogy minden évben újra kell telepíteni. :(

Köszi a felvilágosítást! :)

Szép napot Neked!

2016. febr. 15. 14:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Magát a keretprogramot nem szükséges frissíteni (bár ajánlott, mert általában nem véletlenül adják ki a frissítéseket). A nyomtatványokat viszont minden évben aktualizálni kell, tehát nem adhatod be a 2015-ös bevallást a 1453-ason, csak a 1553-ason, de gondolom ez eddig is egyértelmű volt. Egyébként maguk a nyomtatványok is szoktak frissülni (pl. 1553NY-ből ez már a 4. verzió), de ezeket sem szükségszerű frissíteni, anélkül is érvényes a bevallás.
2016. febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!