Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Másodállású egyéni vállalkozó...

Másodállású egyéni vállalkozó vagyok. Számlázzal lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Ha én kérek számlát a nevemre. Akkor az adószámomat és a nyilvántartási számomat is fel kell tüntetnie a kibocsátónak a számlán? Mindekttő kötelező eleme a számlának? Valamint a nevem mellett az "EV"-t is oda kell irnia ugye? (mint egyéni vállalkozó rövidítése)
2016. febr. 21. 12:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kötelező eleme és nem kell feltüntetni az e.v.-t sem.


A székhelyed legyen rajta meg a neved kötelezően, azon felül esetleg adószám és lekönyvelhető.

2016. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi. És azt honnan tudom, hogy milyen besorolási számot írjak rá?
2016. febr. 21. 12:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Milyen besorolási számra gondolsz? Neked semmit nem kell ráírnod, ha te kapod a számlát.


Ez a két adat elég, ha akarod akkor az adószámodat még kérheted, hogy írják rá.

2016. febr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, nem írtam egyértelműen. Ha én állítom ki a számlát akkor milyen besorolási számot kell írnom?
2016. febr. 21. 12:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha Te állítod ki, akkor név, székhely, adószám ugyanúgy, csak épp nem a vevő, hanem az eladó oldalon.
2016. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi. De ha valamit leszámlázok pl. virágcsokor, nadrág bármi akkor nem kell besorolási számot írnom? gondolok itt vtszre
2016. febr. 21. 14:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja értem. VTSZ-t írhatsz a termék megnevezése mellé, de ez sem formai követelmény, csak opció.
2016. febr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi, tehát nem kötelező eleme a számlának ez a besoroslási szám. Köszi. Esetleg valami honlapot be tudnál nekem linkelni, hogy mik a számla kötelező tartalmi elemei?
2016. febr. 21. 15:18
 9/12 anonim ***** válasza:
2016. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
hu nagyon köszi a segítséged, viszont nem nyitja meg a gépem. hol találom meg az oldalon?
2016. febr. 21. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!